Kampanya Fırsatçılarına Ceza Yolda!

Yeni evim kampanyasının açıklanmasının ardından fırsatçılar yine harekete geçti. Kampanyanın açıklandığı günden itibaren konut fiyatlarını bir gün içinde 1 milyon liraya varan tutarda artıran fırsatçılar vatandaşları isyan ettirdi.

Kampanya Fırsatçılarına Ceza Yolda!

Sabah'tan Betül Alakent'in haberine göre, sosyal medyada da büyük tepkinin verildiği fırsatçılığın karşısında Hazine ve Maliye Bakanlığı hemen harekete geçti.

Bu kapsamda Sahibinden.com platformundan 31 Aralık 2022 tarihli ilan fiyatlarını isteyen Hazine ve Maliye Bakanlığı müfettişleri, fiyatları tek tek inceleyecek.

Piyasayı manipüle edenleri tespit edecek olan bakanlık, bu fırsatçılara çok yüksek cezalar kesecek. Aynı zamanda fırsatçılık yapılarak fiyatı yükseltilen konutlara kampanya desteği verilmeyecek.

FİYAT AYNI GÜN ARTTI

Orta gelirliye yönelik konut kampanyası 4 Ocak'ta açıklanmıştı.Yüzde 10 peşinat, 15 yıla kadar vade ile 0.69'dan başlayan oranlarla kredi desteğinin sağlanacağı kampanyanın açıklanmasıyla birlikte ilan

sitelerinde de konut fiyatlarına zamlar başladı.

Başvuruların 16 Ocak'ta alınacağı kampanya öncesinde fırsatçılar harekete geçti.

4 Ocak'ta 6 milyon 550 bin lira olan bir evin fiyatı aynı gün 7 milyon 650 bin liraya çıkarıldı.

Esenler'de bir evin fiyatı 700 bin liradan 1 milyon 250 bin liraya yükseltildi.

Tüm bu usulsüzlükleri tek tek tespit edecek olan Hazine ve Maliye Bakanlığı müfettişleri, fırsatçılara geçit vermeyecek.

YORUM EKLE