Konutta Faiz Düştü, Fiyat Arttı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı ardından duyurduğu 'konut faizi' müjdesinin ardından, bazı ev fiyatlarında 200 bin liraya varan artış yapıldığı görüldü.

Konutta Faiz Düştü, Fiyat Arttı!

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, ülke genelinde satılık konutların metrekare fiyatları, geçen yıla göre yüzde 120 artış gösterdi.

Özellikle konutlarda yaşanan fiyat artışları Kabine Toplantısı'nın en önemli gündem konularının başında geliyordu.

Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut finansmanında hazırlanan paketin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Bu açıklamalardan dakikalar sonra emlak sitelerinde fiyat artışlarını irdeledik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantısının ardından konut fiyatlarının anında yükseltilmesi dikkat çekti. İş başına geçen fırsatçıların bazı ev fiyatlarında 200 bin liraya varan artış yaptığı görüldü.

Hesabından bir açıklama daha yapan Şamil Tayyar “Kararın mürekkebi kurumadan, üzerine güneş doğmadan konut fiyatları artmaya başladı. Hangi ara bu kadar vicdansız olduk?” diyerek duruma isyan etti. Vatandaşlar da sosyal medya hesaplarından fırsatçılara tepki gösterdi.

Bahaş Holding CEO Abdüssamet Bahadır:

İlk defa konut alacak vatandaşlarımız için çok önemli ve avantajlı bir kampanya. Birinci el konut satışlarına etkisi olumlu olacaktır. Uzun zamandır böyle bir kampanyanın çıkmasını  bekliyorduk. Bu kolaylıkla kentsel dönüşüm atağı yeniden başlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 07:24
YORUM EKLE