Meral Akşener'den Kira Tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kira artışlarına dikkat çekerek, "Yabancılar geçen sene 59 bin konut satın aldı. Kiraları da astronomik seviyelere çıkardı" dedi.

Meral Akşener'den Kira Tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. 

Bay kriz ve iktidarının etkilerini kiralarda da görüyoruz. Büyükşehirlerde fiyatlar uçtu gitti. Mahkemeler kiracı ve mal sahibi davalarından geçilmiyor.

Bayram geliyor ve iktidar yorulmasın diye arkadaşlarımız emekli ikramiyeleri için çalıştı. Şimdi dolara göre 3700 lira, TÜFE'ye göre 2860 lira bayram ikramiyesinin verilmesi gerekiyor.

Kiraların artışı, ev sahiplerini kiracılarını çıkarmaya itiyor. İnsanlarımız barınma sorunlarını çözmeye çalışıyor. Konut satışı devam ediyor ama vatandaşlık garantili konut satışlarıyla devam ediyor.

Bugün ciddi bir konut problemi yaşanıyor. Büyük bir mutlulukla 'Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim' diyen Sayın Erdoğan milletimizi yoksullaştırarak, işçimizi köleleştirerek, toprağımızı kirleterek, milletimizin varlıklarını satarak sömürge valisi olmayı seçti.

Yabancılar geçen sene 59 bin konut satın aldı. Kiraları da astronomik seviyelere çıkardı. Bu ihanetin sonucunda bugün en güzel semtlerde en güzel evlerde Türk vatandaşları oturamıyor. Sahillerde tatil yapamıyor. Gençlerimiz kendi ülkelerinde gezemiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2022, 12:19
YORUM EKLE