Selçuk Geçer: Ofislerin Konuta Dönüşmesi İşe Yaramaz

Ekonomist Selçuk Geçer, konut fiyatları ve buna karşın atılan adımları yorumladı. Yayınlarında sürekli olarak dile getirdiği manipülasyon iddiasını yenileyen Geçer, ofislerin konuta dönüşmesinin fiyata etki etmeyeceğini söyledi.

Selçuk Geçer: Ofislerin Konuta Dönüşmesi İşe Yaramaz

Konut fiyatlarına manipülatif yükseliş

Konut fiyat artışlarının resmi veya gayri resmi enflasyonun dahi çok üzerinde olmasının bir manipülasyon olduğunu söyleyen Selçuk Geçer, halen daha bunu tetikleyen organizasyonlar olduğunu belirtti.

Özellikle sarı site denilen ilan platformları ve emlak yatırımı yapan tüzel kişilerin bu konuda etkili olduğunu belirten Geçer, halen daha devlet ortaklı projelerde boş konutlar olduğunu ve devletin zarar etme pahasına bunu ucuz olarak satışa sunması gerektiğini belirtti.

Ofislerin konuta dönüşüm fiyata yansımaz

Hükümet kanadının konut fiyat artışına yönelik attığı adımlardan biri olan, boş ofis ünitelerinin konuta dönüşmesinin işe yaramayacağını söyleyen Selçuk Geçer, bu adımın ofislerdeki stopaj yükünü alacağını ama ofis sahiplerinin ucuz bir fiyat uygulamayacağını söyledi. İlgili bölümü ve yayaının tamamını aşağıdaki yotube kayıtlarından izleyebilirsiniz…

YORUM EKLE