TOKİ Başvuru Ücreti İadesi Nasıl Alınır?

TOKİ para iadesi ile ilgili detaylar sosyal konut başvuru yapan adayların gündeminde yer alıyor. TOKİ başvurusunda alınan 500 lira başvuru ücreti, kurada hak sahibi olmayan adaylara geri verilecek.

TOKİ Başvuru Ücreti İadesi Nasıl Alınır?

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, TOKİ sosyal konut başvurularında kura çekimleri açıklanan listeye göre devam ediyor.

Kuralarda adları çıkmayan ve ev sahibi olmayan vatandaşlar, başvuru sırasında bankalara ödedikleri 500 liralık ücretlerin ne zaman ve nasıl geri alabileceklerini araştırıyor.

TOKİ İADE ÖDEMELERİ NE ZAMAN? 

Konut tipi (2+1 ve 3+1) ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapıldı. (Hak sahiplerinin konut tipleri ihale yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek olan "Konut Belirleme Kurası" ile belirlenecektir.) Sosyal konut projesinde konut ve arsa için Başvuru Bedeli 500 lira iş yeri için ise başvuru bedeli 2.000 liradır. 

TOKİ kuralarında hak sahibi olamayan vatandaşların başvuru ücretleri kura çekiliş tarihinden itibaren 5 iş günü sonrasında geri verilecek.

Vatandaşlar ücret iadelerini ödeme yaptığı banka ve atmlerinden geri alabilecekler...

BAŞVURUSU REDDEDİLENLER

TOKİ sosyal konutta ve arsada başvuru şartları uymayan vatandaşların başvuruları reddedilmeye başlandı.

Gelir, ikamet ve diğer şartları uymayan vatandaşların başvuruları iptal edildi ve başvurusu iptal edilenlerin 500 liralık ücretleri iade edilmeye başlandı.

KURADA ADI ÇIKMAYANLAR

TOKİ sosyal konut kuraları çekilmeye başlandı. Kura çekiminde adı çıkmayan vatandaşların paraları iade edilmeye başlandı.

TOKİ KURA PARA İADESİ NASIL GERİ ALINIR?

Kurada hak sahibi olamayanlar, TOKİ başvuru ücreti iadelerini başvuru yapılan bankanın yetkili şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecekler.

HALKBANK TOKİ PARA İADESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Türkiye'deki 81 ilin tamamında yapılacak 250 bin konut, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşacak.

608 bin liralık 2+1 daireler, 60 bin lira peşinat karşılığında aylık ödemesi 2 bin 280 lira başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle satılacak.

850 bin TL'lik 3+1 daireler, 85 bin TL peşinat karşılığında aylık ödemesi 3 bin 187 TL başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle satılacak.

TOKİ BAŞVURU İADESİ NEREDEN ALINACAK?

TOKİ konut başvuruları için 500 TL başvuru ücretleri yatıran ve kura adı çıkmayan vatandaşların ücretleri iade edilecek. Vatandaşlar,  TOKİ kura çekimi tarihinden 2 gün sonra Ziraat Bankası şubesinden başvuruda bulunarak yatırmış oldukları ücreti geri alabilirler. 

TOKİ KURA TAKSİTLERİ NASIL OLACAK?

81 ilde yapılacak TOKİ sosyal konut projesi kapsamında 250 bin konut, 2+1 ve 3+1 daireler için 240 ay vade ile taksit ödemeleri olacak. 

608 bin TL'lik 2+1 daireler, 60 bin TL peşinat karşılığında aylık ödemesi 2 bin 280 TL başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle satılacak.

850 bin TL'lik 3+1 daireler, 85 bin TL peşinat karşılığında aylık ödemesi 3 bin 187 TL başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle satılacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 12:37
YORUM EKLE