Hilti Türkiye Bu yıl da Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesinde Yer Aldı

Great Place to Work Sertifikası’nın bir kez daha sahibi olan Hilti Türkiye, Happy Place to Work tarafından yapılan araştırmada da Türkiye’nin en mutlu 50 şirketi arasına girdi

Hilti Türkiye Bu yıl da Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesinde Yer Aldı

Yapı sektörünün inovatif öncüsü Hilti, imza attığı teknolojilerle sektöre yön verirken çalışanı merkeze alan kurum kültürü ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarıyla da fark yaratmaya devam ediyor. Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen “Türkiye'nin En İyi İşverenleri" araştırmasında bir kez daha yer alarak ödüle layık görülen Hilti Türkiye, 100-249 çalışan sayılı şirketler kategorisinde 6. seçildi. Ayrıca Türkiye’de ilk defa Happy Place to Work tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” araştırmasında da sıralamaya giren şirket, başarılarına her geçen gün bir yenisini daha eklemenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.

Sürekli gelişimi temel alan, herkesin kendi işi çerçevesinde şirkete katkı sağlamasına izin veren, çeşitli platformlar üzerinden fikir alışverişini mümkün kılan kurum kültürüyle öne çıkan Hilti Türkiye, işveren markası olarak çalışanlarından tam not almayı başarıyor. Bu yıl da dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan ve Great Place to Work Enstitüsü tarafından verilen Great Place To Work Sertifikası’nın sahibi olan şirket, Türkiye’de ilk defa Happy Place to Work tarafından gerçekleştirilen araştırmada da en mutlu 50 şirket arasında yer almayı başardı.

Güçlü kurum kültürüyle öne çıkıyor

Küresel boyutta kabul gören Great Place to Work Enstitüsü’nün araştırma sonuçlarını değerlendiren Hilti Türkiye İK Direktörü Gülseda Gürsoy; “2021 yılında da yüzde 91 gibi rekor bir oyla Great Place to Work Sertifikası’nın sahibi olmuştuk. Bu yıl da “Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ listesinde 100-249 çalışan sayılı şirketler kategorisinde çalışma arkadaşlarımızın oylarıyla 6. olarak bu sertifikanın sahibi olduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz. Şirket olarak önceliğimiz her zaman mutlu, huzurlu, keyifli ve verimli bir iş ortamı sağlamak… Bunun için de kurum kültürümüzde dürüstlük, cesaret, adanmışlık ve takım çalışması değerlerimizi bir pusula olarak kullanıyoruz. Biliyoruz ki iş yerindeki mutluluk, ailelerimize ve sosyal çevremize de yayılarak “daha iyi bir gelecek yaratma” amacımıza hizmet edecek. Hilti Türkiye olarak çalışanı merkeze alan kurum kültürümüz ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarımızla da bu mutluluğu sürdürülebilir kılmak için her daim çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Başarılarına bir yenisini daha ekledi

Emeğe ve insana değer veren yaklaşımları sayesinde başarılı bir iş veren markası olarak konumlandıklarını ifade eden Gülseda Gürsoy, ‘’Happy Place to Work tarafından Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve 10’dan fazla sektörün katıldığı araştırmada da “Türkiye’nin En Mutlu 50 Şirketi” sıralamasında yapı teknolojileri sektöründe yer aldığımız için çok mutluyuz. Bu ödülün bizi alanımızda güçlü bir noktaya taşıyacağına inanıyoruz. Özellikle pandemi gibi herkesin umutsuzluk yaşadığı zor bir dönemden sonra bu ödülü almış olmak bizim için çok kıymetli. Ayrıca insan kaynakları süreçlerini standardize eden bu pozitif yaklaşımların ülkemizde iş yeri kültürünün gelişimine ivme sağlayacağını, kazandıracağı vizyoner perspektifin günümüze yakışır bir insan kaynakları anlayışı yaratacağını düşünüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE