Türkiye İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu(İMKON) Yönetim kurulu Üyesi ve Büyük Birlik Partisi Sakarya il Başkanı Cengiz Bayar, Ankara’da Birlik Merkezinde Yapılan Kamu Yararı Konfederasyonlar toplantısına iştirak etti.

Bayar; Farklı bir yapılanma olacak

Cengiz Bayar, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı İMKON Genel Başkan Yardımcısı Murat Bayrak ve Sakarya Müteahhitler Birliği Başkan yardımcısı Ali Çelik’le,Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Alkan’la birlikte katıldığı toplantının ardından açıklamada bulundu.  

Bayar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle Açılışımızı onurlandıran Genel Başkanımız Mustafa Destici’ye Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kuruma, milletvekilleri ne,TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Barana İmkon Genel Başkanı Tahir Tellioğlu’na ve tüm protokol üyelerine teşekkür ediyorum.

Toplantıda Yıllardır yapılan Mücadelenin Sonucunda İMKON, 2023 yılında Kamu Yararı Konfederasyonlar statüsüne geçecek. İlimizde de farklı bir yapılanma olacak. Bu yapılanma neticesinde, müteahhitlik mesleği daha disiplinli bir meslek haline gelecek.

Yıllardan beri şikayet konusu olan müteahhit ile Arsa sahibi, müteahhitle Daire Satın Alanlar arasındaki uyuşmazlıklar minimize edilecek ve bu konuda birliğimiz yetkili kılınacak" dedi.

Editör: TE Bilisim