06:09 EMLAK GÜNDEMİ

Yabancıların Türkiye’de taşınmaz satın almasının önündeki sınırlamaları kaldıran ve Mütekabiliyet Yasası olarak bilinen düzenlemenin yürürlüğe girdiği Mayıs 2012’den 2024 yılı Şubat sonuna kadar Türkiye’de yabancılara satılan konut sayısı 384 bin 519’ ulaştı.

17 saat önce SEKTÖREL

Yapı ve İnşaat Sektörünün merakla beklediği, dünyadaki beş büyük yapı fuarından biri olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 17-20 Nisan 2024 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş olanakları, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefleyen, ihracat kaleminde önemli paya sahip Yapı Fuarı- Turkeybuild İstanbul için geri sayım başladı.

19 saat önce ŞİRKET HABERLERİ

Türkiye’de Marubeni Dağıtım ve Servis tarafından temsil edilen Komatsu, 17-20 Nisan 2024 Nisan tarihleri arasında Fuarİzmir’de düzenlenen 29. Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda, en yeni modellerini sergileyecek.

19 saat önce SEKTÖREL

Sağlıklı yaşam alanları üzerine çalışmalar yürüten Baumit, 2015 yılında hayata geçirdiği Baumit Viva Park projesi ile yapı malzemeleri sektörüne yüksek katma değer sunmaya devam ediyor.

19 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2013 yılında yüzde 21,3 düzeyinde olan kiracı oranı, 2023 yılında yüzde 27,8’e yükseldi.

20 saat önce KENTSEL DÖNÜŞÜM

İstanbul’a yönelik yürütülmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarında ortaya çıkacak inşaat atığının 110 milyon ton olduğu belirtildi.

20 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için Türkiye’den ev alıp üç yıllık yasal süreyi dolduran yabancılar, bunları satışa çıkarmaya başladı. Vatandaşlık için ev alanların bir kazancı da fahiş konut fiyatları dolayısıyla oldu. Son 11 yılda yabancıların Türkiye’de satın aldığı konut sayısı ise 385 bine dayandı.

23 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Konut fiyatları artınca, ev almak isteyenler çareyi prefabrik evlere yönelmekte buldu. Hem düşük maliyetli hem de depreme dayanıklı olan bu evler, son zamanların gözdesi oldu.

23 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Türkiye'deki konut satışları geçtiğimi 8 yılın en düşük seviyesine inerken konut fiyatlarındaki daralma yıllık enflasyonun altında kaldı. Peki; önümüzdeki süreçte piyasasındaki beklentiler ne yönde olacak?

23 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Meclis, bayram sonrası yoğun bir gündemle mesaisine başlıyor. Ekonomi, turizm, yargı ve içişlerine dair birçok yeni düzenlemenin yanı sıra, kiracıları ve ev sahiplerini yakından ilgilendiren konut kiralarındaki yüzde 25 zam sınırının akıbeti de ele alınacak.