13 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

sahibinden.com’un, Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) işbirliğiyle hazırlanan “sahibindex Kiralık ve Satılık Konut Piyasası Görünümü” raporunda kiralık ve satılık konut piyasasındaki değişimler mercek altına alındı.

17 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Emlak Uzamanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Gayrimenkul piyasalarında yatırımcının korunmasını önemsiyoruz. Son 3 ayda kiralık konut stoğunuz yüzde 50 azaldı. Bu durumda Eylül-Ekim aylarında kiraya verilecek konut bulunamayacak. Hatta taşınmazını kiraya verenler için ek muafiyetler sağlanmalı ki, kiralık daire arzı artsın” dedi.

18 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Anayasa Mahkemesi; yapı kayıt belgesi verilerek; yasal hale getirilen kaçak ya da imara aykırı yapıların depreme dayanıklılığı konusunda sadece bina sahiplerinin sorumlu tutulamayacağını hükmetti.

18 saat önce PROJE

Aydın Karakoç: Lüks konut projelerimizle sektördeki deneyim ve kalitemizi daha da öne çıkarmayı hedefliyoruz.

18 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Yapay zekâ teknolojisiyle gayrimenkul değerleme ve bölgedeki en iyi emlak danışmanları ile mülk satış imkânı sunan Endeksa, İstanbul’un en eski ve deprem açısından en riskli mahallelerinde gayrimenkul piyasasını mercek altına aldı. Analiz kapsamında, İBB’nin “İstanbul İli Olası Deprem Kayıp Tahminlerinin Güncellenmesi Projesi (2019)” raporundan yararlanılarak belirlenen 25 mahalledeki gayrimenkul piyasası değişimleri incelendi.

21 saat önce EMLAK GÜNDEMİ

Milli Emlak, arsa ve arazi almak isteyen vatandaşlara cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Emlak fiyatları hızla artarken Milli Emlak'tan yeni müjde geldi. Yazlık bölgelerde ucuza tapu sahibi olmak için detaylar açıklandı. Ayvalık’ta sadece 111.000 TL’den başlayan fiyatlarla arazi sahibi olabilirsiniz.

1 gün önce ŞİRKET HABERLERİ

Kapalı otoparklarda araçların egzoz dumanları sebebiyle oluşan karbonmonoksit ve azotmonoksit gazlarına dikkat! Bu gazların yüksek konsantrasyonlarda birikmesi, sizi zehirleyebilir. Hatta yalnızca zehirlemekle kalmaz, aynı zamanda patlama ve yangın riskini de artırır.

1 gün önce SEKTÖREL

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ile bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri gösteren “Hazır Beton Endeksi” 2024 Haziran Ayı Raporu’nu açıkladı. Faaliyet Endeksi’nin haziran ayında 2019 yılındaki tarihi dip seviyesine gerilediğini gösteren Rapor, haziran ayında tüm endekslerin geçen yılın aynı ayına göre azaldığını ve en fazla daralmanın Faaliyet Endeksi’nde yaşandığını ortaya koydu.

1 gün önce EMLAK GÜNDEMİ

Evini kiraya vermek yerine boş tutmayı tercih eden mülk sahiplerine vergi getirilecek. Uzmanlar, bu uygulamayla kiraların düşebileceğini ifade ederken asıl çözümün satılamaz kiralık konutlar inşa edilmesiyle gerçekleşebileceğini vurguladılar.

1 gün önce EMLAK GÜNDEMİ

Konutta alım tarafında ciddi azalma olduğuna değinen ATEM Başkanı Hakan Akçam, bundan dolayı konut fiyatlarının önümüzdeki süreçte yüzde 25 düşeceğini belirtti.