Nisan ayında tüm doğal gaz ödemelerini devlet karşılarken o tarihten bugüne kadar da 25 metreküp doğal gaz vatandaşa ücretsiz olarak veriliyor.

Bu kapsamda müjdenin verildiği tarihten bugüne kadar toplam 2.7 milyar metreküplük doğal gaz bedeli Hazine tarafından karşılanırken, yapılan toplam destek miktarı 13.4 milyar TL'ye ulaştı.

Enerjide dışa bağımlılığını azaltarak yerli ve milli hamlelerini artıran Türkiye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın taşıdığı milli meşale ile enerjide her geçen gün bağımsızlığını artırıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nin Karadeniz'de keşfettiği 710 milyar metreküplük doğal gazın Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nde karaya çıkarılması töreninde yaptığı açıklamada konut, ibadethane ve Cemevi abonelerinden 1 ay boyunca doğal gaz ücreti alınmayacağı ve 25 metreküpe denk gelen bedelin 1 yıl boyunca ücretsiz olacağına dair müjde vermişti.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Eylül ayı tarife tablosunu yayımladı.

Tarife tablosuna göre, doğal gazda eylülde geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı..

Kaçak Elektrik Türkiye’nin Enerji Arzını Tehdit Ediyor Kaçak Elektrik Türkiye’nin Enerji Arzını Tehdit Ediyor

Editör: TE Bilisim