İzmir Karşıyaka'da İcradan Satılık Konut İmarlı Arsa!

İzmir Karşıyaka'da 116 metrekare konut imarlı arsa mahkemeden satılık

İzmir Karşıyaka'da İcradan Satılık Konut İmarlı Arsa!

İHALE DETAYLARI

KARŞIYAKA 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın Özellikleri : İzmir ili Karşıyaka ilçesi Alaybey Mahallesi 211 ada 20 nolu parsel arsa vasıflı olup, halen üzerinde herhangi bir muhtesad bulunmamaktadır. Hertürlü altyapı hizmetlerinden istifadelidir. Ulaşımı kolay, taşınmaz alaybey çarşısına Selçuk Yaşar İlköğretim okuluna, Cemal Gürsel Caddesine, Metro istasyonuna yakın konumdadır. Karşıyaka iskelesine 600 mt. Yaklaşık mesafededir.

Adresi Alaybey Mahallesi 1682 Sokak No. 23 Karşıyaka / İZMİR

Yüzölçümü 116,50 m2

İmar Durumu İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, Alaybey mahallesi, 211 ada 20 nolu parsel, İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğinin Geçici 2. Maddesine göre İ 5 metre bina derinliğinde inşaata uygun, bitişik nizam 5 kat gabarili konut adasına isabet etmektedir. Söz konusu parselde İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, mevcut plandaki durumu korunacak alanlara (K 1) ilişkin 1/1000 Ölçekli uygulama İmar planı Plan notlarına uyulacaktır.

Kıymeti 2.213.500,00 TL

KDV Oranı %8

1. Satış Günü 06/12/2022 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü 06/01/2023 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : Karşıyaka 3.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında ( 442.700,00)TL.pey akçesi teminatı ihale başlama saatine kadar. Vakıflar Bankası Karşıyaka Şubesine yatırıp dekontunu ibraz etmeleri veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Elektronik ortamda teklif vererek arttırmaya katılacakların teminatlarını T.Vakıflar Bankası Karşıyaka şubesindeki memurluğumuzun TR 82 0001 5001 5800 7300 6029 74 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022, 04:13
YORUM EKLE