Tekirdağ Süleymanpaşa’da İcradan Satılık Konut

Tekirdağ İcra Dairesi tarafından Tekirdağ Süleymanpaşa'da site içi 145 metrekare 3+1 konut icradan satılacak.

Tekirdağ Süleymanpaşa’da İcradan Satılık Konut

İHALE DETAYLARI

TEKİRDAĞ İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 2263 Parsel, Köseilyas Mahalle/Köy, Taşlıkkırı Mevkii, F Blok 2. Kat 7 Nolu Bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmazın bilirkişi raporunda; şehir merkezine yaklaşık 5 km, deniz kenarına 150 mt, İstanbul kara yoluna 80 mt mesafede, toplu ulaşım araçları ile ulaşım kolay olan, sosyal ve ekonomik olarak şehrin gelişmiş bölgesinde gelir düzeyi iyi olan ailelerin yaşadığı alanda olan konumdadır.

Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz site içinde ayrık nizam olarak inşaa edilmiş bodrum+zemin+2 normal katlı betonarme binada olduğu, Mesken içinde yapılan incelemede taşınmazın salon , 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol, koridor 2 balkondan ibarek olduğu, salon ve odalar laminat parke diğer hacimler seramik banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, tavanlar kartonpiyer, pencere doğramaları PVC ısı camlı, duvar saten boyalı ve bir balkon cam balkon olarak kapatılmış, meskende kullanılan malzeme ve işçilikler iyi durumda olduğu, mesken 145 m2 alanlı olup yapı yıpranması %15 tir. Mesken doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Meskenin bulunduğu site içinde yüzme havuzu mevcut olup site içi çevre tanzimi tam olarak yapılmış, binanın matolaması mevcuttur. Taşınmaz mesken niteliğinde olup tam hisseMEFTUN EROL adına kayıtlıdır.

Adresi Değirmendere Mah. Narçiçeği Sok. Çamlık 1 Sitesi No:4 F Blok D:7-Süleymanpaşa/Tekirdağ Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ

Yüzölçümü 11.709,64 m2

Arsa Payı 8/480

İmar Durumu Var , İnşaat tarzı Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında ayrık nizam 3 kat tercihli konut alanında bulunmaktadır

Kıymeti 1.200.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü 02/11/2022 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü 30/11/2022 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Tekirdağ Adalet Sarayı Kat:-4 İcra Satış Mezat Salonu Süleymanpaşa / Tekirdağ4

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11808 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2022, 11:32
YORUM EKLE