METT Hotel & Beach Resort Bodrum B.Yaghi’nin Eserlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Sunset Hospitality Group markası METT Hotels&Resorts’un Türkiye’deki ilk oteli METT Hotel & Beach Resort Bodrum, çalışmaları ile uluslararası sanat dünyasının dikkat çeken isimleri arasında yer alan B.Yaghi’nin eserlerini sergilemeye başladı.

METT Hotel & Beach Resort Bodrum B.Yaghi’nin Eserlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Dünyanın önde gelen turizm ve eğlence yatırım gruplarından Sunset Hospitality Group’un markası METT Hotels&Resorts’un geçen yaz Türkiye’de açtığı ilk oteli olan METT Hotel & Beach Resort Bodrum’da B.Yaghi’nin eşsiz sanat eserlerini sergileyerek, sanatseverleri ve misafirleri adeta bir sanat galerisine taşıyor. 

Etkileyici bir tarza sahip olan B.Yaghi'nin çalışmaları, Avustralya, Hong Kong, Miami, Kuveyt, Lübnan ve BAE gibi dünyanın dört bir yanındaki sanat meraklılarının ve koleksiyonerlerin evlerinin yanı sıra şimdi de METT Hotel & Beach Resort Bodrum’un Sanat Galerisini ve lobi alanını renklendiriyor.

B.Yaghi'nin eserleri, Jackson Pollock gibi Soyut-Dışavurumculuk ustalarının öncülüğünde bir konuya odaklanmaktan ziyade, 20. yüzyıl sanat akımının ‘kendi içinden geleni ifade etme’ konseptinden güçlü bir şekilde etkileniyor.

Birden fazla solo serginin yanı sıra, Basel İsviçre, Art Miami, Zona-Maco Mexico, Palm Beach Contemporary Show ve Paris Contemporary gibi dünyanın en büyük önde gelen sanat fuarlarında yer aldıktan sonra, B.Yaghi'nin eserleri uluslararası sanat pazarına girerek "anlamlı" ve "içinden çıkması zor" olarak kabul görüyor. 

METT Hotel & Beach Resort Bodrum’da sezon boyunca, değerli sanatçının eserleri lobide sergilenerek, misafirleri adeta bir sanat galerisi geziyormuşçasına hissettirecek. 

YORUM EKLE