Sektöre yeni girecek olan broker adaylarına önerileriniz nelerdir?

Kadir Yıldırım: "Frenchising şirketlerini iyi araştırsınlar. Frenchising firmalarını iyice incelesinler ve bu işin içinde yer alan broker arkadaşlarıyla görüşsünler. Çünkü sık sık gördüğümüz bir durum var: Frenchise satış danışmanları veya  frenchise şirketlerinin yetkilileri sektöre girişi çok kolay ve karlı bir iş gibi sunarlar. Ancak bu çok yanıltıcı olabilir. 'Günde 5 kişiyle görüşürseniz haftada 25 kişi yapar, haftada 5 portföy alırsanız ayda 20 portföy olur, bunun 5'ini satsanız bir kaç ayda franchise bedelini çıkarırsınız' gibi yanıltıcı bilgiler verilir.

Ancak ben 21 yıldır bu sektördeyim ve bu sisteme girdiğimden beri sektörde ben dahil hiçbir brokerın franchise bedelini 6 ayda veya 1 yılda çıkaran kimseyi tanımadım. Özetle, aşırı vaatler ve milyoner olma hayalleriyle brokerları ve danışmanları sektöre çekiyorlar, ancak sonuç genellikle hüsran oluyor."

Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır? Video Anlatım Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır? Video Anlatım

Kadir Yıldırım'ın bu önemli noktaya vurgu yapması, sektöre yeni girecek olan broker adayları için büyük bir rehber niteliği taşıyor. Unutmayın, gerçek başarı sabır, çalışma ve doğru bilgiye dayanır. Sektöre giriş yapmadan önce frenchise şirketleri ve vaatleri dikkatlice inceleyin ve gerçekçi beklentilerle yola çıkın. Bu, uzun vadeli başarıya giden yolu açacaktır.

Kadir Yıldırım'ın deneyimli bakış açısı ve bu önemli tavsiyeleri, yeni başlayan broker adayları için çok değerli bir kaynaktır. Bu tavsiyeler ışığında sektöre sağlam bir adım atabilirsiniz.