İzocam, "Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Günü'nü kutladı

Türkiye'nin dünya çapında tanınan dev yalıtım markası İzocam, “Güvenlik seninle başlar!” sloganıyla gerçekleştirdiği çevre, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki başarılı çalışmalarını EHS Günü kapsamında düzenlediği özel etkinliklerle kutladı.

İzocam, "Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Günü'nü kutladı

İzocam’ın da dahil olduğu Saint-Gobain grubunun tüm şirketlerinde 2 yılda bir Ekim ayında kutlanan EHS (Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği) Günü, bu yıl 10’uncu kez düzenlendi. İzocam bünyesinde 10-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlanan EHS Günü programı, İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, Genel Müdür Yardımcısı Doruk Özcan, Yatırımlar ve Üretim Direktörü Ahmet Oruç, Teknik Destek ve Ürün Yönetimi Koordinatörü Mustafa Rüştü Uz, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği (EHS) Müdürü Gönül Yüzbey ve Tesis Müdürlerinin konuşmalarıyla başladı. Yıl içinde organize edilen İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre, Sürdürülebilirlik Turnuvası’nın tesisler arası finalinin de yapıldığı programda, Dilovası-Taşyünü ve Gebkim arasındaki final turnuvasının sonucunda kazanan taşyünü tesisindeki çalışanlara para ödülü takdim edildi. İş sağlığı, güvenliği ve çevre ile alakalı soruların yer aldığı ödüllü EHS tombalasının da gerçekleştirildiği kutlama programı, dört gün boyunca renkli etkinliklere sahne oldu.

Eskişehir Tesisi 5’inci iş kazasız yılını geride bıraktı

‘Güvenlik seninle başlar’ sloganı ile sürdürdüğü çalışmalar sonucunda, bu yıl Eskişehir Tesisi'nde 5’inci iş kazasız yılını tamamlayan İzocam, Tarsus Tesisi'nde ise 1000’inci iş kazasız gününü geride bıraktı. Bu başarılarını sürekli kılmak için Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği konusundaki yatırımlarının devam ettiğini ve ilerleyen dönemde de bu alandaki çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini belirten İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, “Çevre, iş sağlığı ve güvenliğini, tüm çalışanlarımızın katılımı ile günlük işleyişimizin ayrılmaz bir parçası haline getirerek, ‘kişisel taahhüt, liderlik ve mükemmellik’ yoluyla sürdürülebilir bir şirket olmayı hedefliyoruz. Biliyoruz ki; güvenli ve sağlıklı geçirdiğimiz her gün, güvenli ve sağlıklı bir yılın, güvenli ve sağlıklı yarınların ve hepimiz için güvenli bir kariyer ortamının temelini oluşturacaktır. Biz de bu hedefle, çevre, iş sağlığı ve güvenliği özelinde çalışanlarımızın duyarlılığını ve farkındalığını arttırmaya yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Çalışanlarımızın katılımlarını sağladığımız EHS turnuvaları, davranışsal kültürü geliştirmek için saha uygulamaları ve çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Tüm bunların yanı sıra Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında çeşitli eğitimler organize ediyoruz. Böylece Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği’nin önemini her zaman çalışanlarımızın gündeminde tutuyoruz. Her yıl Mayıs ayında İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nı; her yıl Haziran ayında da Çevre Haftası’nı kurum içi ve kurum dışı iletişim faaliyetlerimizle kutlayarak; Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği’ni sadece çalışanlarımızın değil müşteri ve paydaşlarımızın da gündeminde tutma misyonu ile hareket ediyoruz.

Ayrıca İzocam olarak, 1999 yılından bu yana ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni ve 2001 yılında OHSAS 18001 ile belgelenerek, 2021 yılında ISO 45001 ile sürdürdüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini, tüm tesislerimizde uyguluyoruz. Entegre Yönetim Sistemi’nden aldığımız güç ve çalışanlarımızın etkin katılımı sayesinde, yüksek verimlilik ve inanç ile sürdürülebilirlik politikalarımızı besleyecek şekilde tüm faaliyetlerimizi başarıyla devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Başarılarını “Safety Diamond” ödülüyle taçlandırdı!

İş sağlığı ve güvenliğindeki bu başarılarını geçtiğimiz ay aldığı ödülle de taçlandıran İzocam, Saint-Gobain tarafından organize edilerek uluslararası jürinin seçimleriyle takdim edilen İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Ödülleri (EHS Awards) çerçevesinde, “İş Güvenliği Kültürü Değişimi” (Safety Cultural Transformation) kategorisinde “Safety Diamond” ödülüne layık görüldü. İzocam’ın ödülü 27 Eylül tarihinde Saint-Gobain CEO’su Benoit Bazin tarafından Paris’te düzenlenen özel bir törenle takdim edildi.

YORUM EKLE