Kalekim’den Cephe Kaplama Sisteminde Türkiye ve Avrupa’da bir İlk: Kalekim Level Joker

Ürün performansı ve uygulamada sağladığı kolaylıklarla profesyonellere en iyi çözümleri üreten Kalekim, köklü Ar-Ge tecrübesi ve teknik çözüm konseptiyle geliştirilen yeni ürünü Cephe Kaplama Seviyeleme Aparatı ‘Kalekim Level Joker’i tanıttı. Kalekim tarafından geliştirilen ve patenti tamamen Kalekim'e ait olan yenilikçi ürün Türkiye ve Avrupa’da sektöründe ilk olma özelliği taşıyor.

Kalekim’den Cephe Kaplama Sisteminde Türkiye ve Avrupa’da bir İlk: Kalekim Level Joker

Yapı kimyasalları sektöründeki öncü konumunu sürdüren, tüm süreçlerinde inovasyonu ön planda tutan ve inovasyonu önemli şirket stratejilerinden biri olarak gören Kalekim, dinamik ürünler oluşturmak, yeni fikirler ortaya çıkartmak veya var olan ürünleri ve hizmetleri geliştirmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Kalekim, iç ve dış cephe kaplama sistemlerindeki metal taşıyıcı konstrüksiyon üzerine kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında ve seviye farklılıklarını eşitleyerek uygulayıcılara kolay, pratik ve hızlı uygulama imkanı veren, destek ve seviyeleme aparatı ‘Kalekim Level Joker’i piyasaya sundu.

Kalekim’in yarım asra yaklaşan üretim tecrübesiyle sektöre kazandırdığı ‘Kalekim Level Joker’, tekrar kullanım ve kolay uygulama özellikleri sayesinde uygulayıcılara zaman ve ekonomik açıdan tasarruf sağlarken, aynı zamanda plastik atık oluşumunun da önüne geçen çevreci bir ürün.

İşçilik ve zamandan tasarruf sağlıyor, plastik tüketimini azaltıyor

Uygulama esnasında yapıştırıcı yeterli mukavemete erişinceye kadar kaplama malzemelerini emniyetli şekilde metal taşıyıcı konstrüksiyon üzerinde destekleyen Kalekim Level Joker aynı zamanda kaplama malzemelerinin yatay derz genişliğini ayarlayarak işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar.

Seramik karo, granit seramik karo, porselen karo, Kalesinterflex, kompakt laminant vb. malzemelerin iç ve dış cephe konstrüksiyon üzerine yapıştırma sistemlerinde kullanılan Kalekim Level Joker kaplama malzemelerinin ön yüzeylerindeki seviye farklılıklarını giderip eşit seviyede düzgün uygulama imkanı sağlıyor. Böylelikle cephenin bütünsel yapısı dış etkenlere karşı korunmuş oluyor.

Özellikle büyük ebatlı karoların kaplama malzemelerinin cepheye sabitlenmesini kolaylaştıran ürün uygulama esnasında metal taşıyıcı konstrüksiyona ve kaplama malzemesine zarar vermiyor.

Derz genişliği ayarlanarak, farklı derz aralıklarında kullanılabilen Kalekim Level Joker, 4-16 mm kalınlığındaki kaplama malzemeleri için uygun olmakla birlikte, istenildiğinde ise 16 mm’den daha kalın malzemelere de uyarlanabiliyor.

YORUM EKLE