Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi Geliyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilde başlatacaklarını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız” dedi

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi Geliyor!

Yeni Asır'da yer alan habere göre Bakan Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini de 81 ilde başlatacaklarının müjdesini vererek, "İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibariyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız. Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatacağız" dedi.

Kurum, Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı İleri Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl hafriyat çalışmasında istinat duvarı yıkılan ve temeli kayan Açelya Apartmanı ile risk altındaki 10 binanın yıkılmasının ardından yapılacak olan 8 bloktan oluşan 139 konutun temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Kurum, CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kaderine terk ettiği Ankapark ile ilgili konuştu. Ankara için dertli olan hiç kimsenin Ankapark'ın bu durumuna müsaade etmeyeceğini belirten Kurum, "Ankara'nın göbeğinde bulunan bu mekanın çürümesine göz yummanızı anlayamıyoruz" dedi.

YORUM EKLE