600 Öğrenci İstanbul'u Gezecek

İstanbul Müftülüğü'nce açılan yaz okulu programı kapsamında güneydoğudan gelen 600 öğrenci, bir ay boyunca hem çeşitli eğitimler alacak hem de İstanbul'un tarihi ve kültürel mekanlarını gezecek.

600 Öğrenci İstanbul'u Gezecek

İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, kız öğrencilerin kalacağı 29 Mayıs Üniversitesi Ümraniye Öğrenci Konukevi'nde gerçekleşen yaz okulunun açılış programına katıldı.

Yaz okuluna önceki sene 200 öğrencinin katıldığını, bu sene ise sayının 600'e çıktığını vurgulayan Yılmaz, "Amacımız güneydoğudaki terör mağduru olan bölgelerdeki kız ve erkek öğrencilerimizden seçme gruplar teşkil ederek, onları bir ay boyunca hem belli bir değerler eğitimine tabi tutmak hem de İstanbul'u tanıtmak, kültürel etkinliklerden ve medeniyet hayatından, şehrin güzelliklerinden haberdar olmalarını sağlamak. Bir kardeşlik projesi kapsamında bir ay boyunca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın herkes için birinci sınıf vatandaşlık demek olduğunu onlara hissettirmek." dedi.

Güneydoğunun terör örgütü tarafından istismar edildiğini belirten Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altından yaşayan herkesin eşit vatandaşlar ve ortak paydalarının din olduğunu anlatmak istediklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 02:44
YORUM EKLE