Hintli İş Adamından Çalışanlarına İstanbul Tatili!

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Hintli iş adamı, sahibi olduğu Hindistan'ın en büyük ilaç firması çalışanlarını İstanbul tatili ile ödüllendirdi. Çalışanlar 11-18 Temmuz'da İstanbul'da tatil yapacak.

Hintli İş Adamından Çalışanlarına İstanbul Tatili!

Türkiye'ye gelen yabancı misafirler arasında Hintli turist gruplarının kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Sayıları az gibi görünse de gelir düzeyleri yüksek gruplar geldiği için ülke ekonomisine katkıları yüksek oranda oluyor. O nedenle bu organizasyon da bizim için çok önemli. Forbes dergisinde dünyanın en zengin iş adamları arasında gösterilen Hintli iş adamı, çalışanlarını tatille ödüllendiriyor ve tercihi İstanbul’dan yana oldu. Aslında dünyanın çeşitli ülkelerinde görev yapan 3 bin 500 çalışanı için bir motivasyon toplantısı... Bu tatil için 10 milyon dolara yakın bir bütçe ayırdılar. Ayrıca, çalışanlarının İstanbul’da harcaması için 1 milyon dolar harçlık dağıtacağını da biliyoruz. İstanbul turizmine bir katkısı olacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu. 

Firuz Bağlıkaya, söz konusu Hintli turist grubunun 2015 yılında Türkiye’ye tatil planladığını ancak o seyahatin, o dönem Türkiye'de yaşanan gelişmeler nedeniyle gerçekleşmediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Grubun bu yıl Türkiye’ye gelmesi için TÜRSAB olarak devreye girdik. O pazarda çalışan değerli acentamızın çok büyük katkıları ve çalışmaları oldu. Bizim de bu anlamda kendisine yardımlarımız ve desteklerimiz oldu ülkemize gelmeleri için... Bu organizasyon, bu tür aktivitelerin Türkiye’de yapılabileceği, artık herhangi bir sorun olmadığıyla ilgili algının oluşması açısından da son derece önemli. Sadece Hint pazarında geçen yıl ile bu yıl arasında yüzde 100’e varan bir kapasite artışı var. Bu tür şirket organizasyonları, düğün organizasyonları özellikle Hint pazarında çok önemli. Bu tür organizasyonları almaya devam edeceğiz inşallah..."

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 04:19
YORUM EKLE