Tatilde Sahte Emlakçı Kurbanı Olmayın!

Yazın gelmesiyle birlikte tatil planları yapılmaya başlandı. Bir çok kişi otel yerine konut kiralamayı tercih ediyor. Konut kiralarken dikkatli olmakta yarar var, zira bir çok kişi sahte emlakçı kurbanı oluyor.

Tatilde Sahte Emlakçı Kurbanı Olmayın!

Tatilini otel yerine kiraladıkları evde geçirmek isteyenleri uyaran yetkililer özellikle tatil bölgelerinde  'çantacı' olarak tabir edilen emlakçılara karşı dikkatli olunması yönünde çağrıda bulundu. Tatil yapmak için konutu tercih edenlerin mağdur olmamaları için belgeli, bürosu olan emlakçılardan kiralama işlemi gerçekleştirmesi kendileri için çok önemli.

Kiraya verilecek dairenin jandarmaya bildirilmesi zorunlu

Kiraya verilen evlerin kimliklerinin jandarmaya bildirilme zorunluluğu olduğunu altını çizen Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği 2’nci Başkanı Aytaç Feda, “Sahil kısımlarında kiraya verdiğiniz evleri, günlük, haftalık, jandarmaya bildirme zorunluluğu var. Bildirmeyenler suç işler. Bunların jandarma tarafından takibi yapılmalı. Çünkü kiraya verilen konutlarda hırsızda kalabilir, kaçakta. Bizim ailelerimizde kalıyor. Yerleşmiş halkta kalıyor. Bunlarla ilgili önlem alınmasında fayda var. Bu önlemi alacak kişiler maliye, bölgenin güvenlik amiri, valilik ve kaymakamlık” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 13:45
YORUM EKLE