Yenihane Teknoloji A.Ş. bünyesinde kurulan platformun Kurucu Ortağı ve CEO'su Yüce Özkan, sektöre ve müşterilere sundukları avantajlara yönelik bilgi vererek hedeflerini anlattı. Yazılım altyapısı Özkan tarafından yapılan platforma ücretsiz üyelikle giriş yapılabiliyor, talepler için ücret talep edilmiyor. Platformun avantajlı premium hizmetleri için gayrimenkul danışmanlarından aylık belirli bir ücret talep ediliyor. İlk üye olan gayrimenkul danışmanlarına, yüzde 50 indirimle ömür boyu potansiyel müşterilere ulaşma ayrıcalığı tanınıyor. Lansmana özel abonelikler ilk 3 ay ücretsiz sunuluyor. Platformun mobil uygulaması kısa süre sonra kullanıma sunulması amaçlanıyor.

"DOĞRU DANIŞMANLAR DOĞRU MÜŞTERİLER"

Özkan, platformun sektöre yeni bir soluk getirdiğini belirterek gayrimenkul almak, satmak, kiralamak ya da kiraya vermek isteyenlerin hem bölge hem de gayrimenkul türü bakımından en doğru gayrimenkul danışmanlarını platformda bulabileceğini ifade etti. Özkan, “Yenihane'de müşteriler, ihtiyaçları doğrultusunda en doğru gayrimenkul danışmanlarını seçebiliyor. Gayrimenkul danışmanları da uzmanlık alanları ve bölgeleri ile eşleşen en doğru müşterilerle etkileşim kurabiliyor" diye konuştu.

Bakanlıktan Elektronik İlan Doğrulama Sistemi ile İlgili Açıklama Bakanlıktan Elektronik İlan Doğrulama Sistemi ile İlgili Açıklama

“GAYRİMENKULDE GÜVEN ORTAMI OLUŞTURMAK İSTİYORUZ"

“Sektördeki boşluğu dolduruyoruz" diyen Özkan, her iki tarafın çıkarlarını koruyarak, zaman ve maliyet tasarrufu sağladıklarına işaret ederek “Yeni nesil gayrimenkul platformu olan Yenihane'nin teknolojik altyapısı gelişmiş algoritmalarla tasarlandı. Yazılımcı kimliğim ile sistemin tasarımını bizzat kendim yaptım. Geliştirdiğimiz sistem, her tarafın ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Ayrıca, her taraf kendisine en uygun kişi ile eşleştiği için verimli bir iş birliği kurulabiliyor. Böylece gayrimenkul alım, satım ve kiralamalarında güven ortamı oluşturmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Özkan, platformun yapısı hakkında şu bilgileri verdi:

“Platforma üye olan müşteriler ihtiyaçlarına göre talep oluşturuyor. Bölgenin uzmanı gayrimenkul danışmanları, müşterinin talebini inceleyerek istek gönderiyor. Müşteri de istekleri inceleyerek danışman seçebiliyor. Böylece müşteriler, gayrimenkul planı yaptıkları ve bilgi sahibi olmadıkları bölgenin uzmanı gayrimenkul danışmanıyla iş birliği kurabiliyor. Danışmanların uzmanlık bölgenizde kim ev arıyor kim evini satıyor kim kiralık arıyor kim kiraya vermek istiyor, Yenihane'de hepsini görmek mümkün" dedi.

“GAYRİMENKUL DANIŞMANLARI PUANLANABİLİYOR, YORUM YAPILABİLİYOR"

Yüce Özkan, “Geliştirdiğimiz algoritma, platform üzerinden açılan talepler ile bu talebe gelen istekleri değerlendiriyor. Böylece hangi talep hangi danışmana uygunsa müşteriye seçim hakkı veriyor. Örneğin; Antalya'daki arsasını satmak isteyen ancak farklı bir şehirde yaşayan bir müşteri, Antalya bölgesinde uzman olan arsa ya da gayrimenkul danışmanıyla kolayca eşleşebiliyor. Böylece müşteri, farklı bir bölgenin gayrimenkul danışmanıyla çalışmak zorunda kalmıyor. Açılan talebin bölgesi veya gayrimenkul kategorisi uygun değilse istek yapılamıyor. Bu avantajı gayrimenkul danışmanları da kullanabiliyor; uzmanı olmadıkları bölge ya da gayrimenkul kategorisindeki taleplerle eşleşmiyorlar. Ayrıca, müşteriler çalıştıkları gayrimenkul danışmanlarını puanlayıp, haklarında yorum yapabiliyor" diye konuştu.

Editör: Gayrimenkul Gündemi