Konut satışları azaldı, yatırım ya da ileri süreçte konut yapma hayali olanlar arsaya yöneldi.

Ayrıca 6 Şubat depremlerinden sonra müstakil evlere ilgi arttı bu da arsa satışındaki talebi çoğalttı.

Konuyla ilgili CNN Türk'e açıklama yapan sektör temsilcisi Bülent Öztürk, “Maalesef konutlardaki fiyat artışı, öncelikle konut satışlarında bir düşüşe neden oldu. Şu anda arsa satışları oldukça iyi gidiyor.

Kiralara ‘ZAS’ Zammı Gelebilir Kiralara ‘ZAS’ Zammı Gelebilir

Öncelikle depremle birlikte İç Anadolu bölgesi çok hızlı bir şekilde talep gördü. Her zaman talep gören Çanakkale bölgesi, Ege bölgesi, bir de İstanbul'a yakın Trakya ve Sakarya bölgesi çok ciddi talep görüyor şu an.

Toplumumuzda yaptığımız araştırmalarda arsa alan müşterilerimizin yüzde 55'inin ilerde konut yapmak istediklerini görüyoruz. O nedenle de imarlı arsa alınması gerekiyor. Tarım arazilerimiz, tarım içindir buna dikkat edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullanırken, arsa alırken bazı hususlara da dikkat edilmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

“Gösterilen arsalarla tapu verilen arsaların birbiriyle uyuşmadığı görülüyor. Arsayı mutlaka yerinde görmeliler. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğümüzün Parsel Sorgulama Programı üzerinden de kendilerine gösterilen araziyle lokasyonun tutup tutmadığına mutlaka bakmalılar" ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim