3 yıl aradan sonra tekrar satışa çıkarılan yapının birinci tur satışı 25 Eylül'de, satılamaması durumunda ise 26 Ekim'de ikinci tur satışı gerçekleştirilecek. Otel, en son Eylül 2015'te 318 milyon liraya satışa arz edilmiş, ancak alıcı çıkmamıştı.

YAPIMINA 1984'TE BAŞLANDI

'Bitmeyen Otel' ve 'Vinçli Otel' olarak da adlandırılan otelin yapım çalışmalarına Ahmet Hattat tarafından 1984'te başlanıldı. Çalışmalar 1984 yılında başlamış olsa da temeli 7 yıl sonra atıldı. İnşaatın kaba kısmı ise 1994'te bitti. Bu dönemde yeterli derecede kaynak bulamayan Hattat'ın mali durumu bozulup abisiyle arası açılınca, inşaatın geri kalanı sekteye uğradı. Bundan sonraki süreçte mali sorunların daha da artmasıyla 2011 yılında icradan satışa çıkarıldı.

ANKARA'NIN EN DEĞERLİ BÖLGESİNDE

Ankara'nın en değerli bölgesinde 19 bin metrekarelik arazisiyle dikkat çeken 35 katlı yapı; otel, alışveriş merkezi, kongre merkezi, yer altı otoparkı ve rekreasyon alanlarından oluşurken yapımından bu yana 500 milyon liradan fazla para harcandığı iddia ediliyor. Yapı ayrıca, Çankaya Köşkü, bakanlıklar ve Ankara'nın merkezi bölgelerine yakınlığı ile birlikte başka birçok avantaja da sahip.

Editör: TE Bilisim