Konut Kredisinde Yeni Kampanya: Faizler İniyor!

Konut kredisi faizleri son 40 ayın zirvesine çıkarken düşük faizli konut kredisi için peş peşe gelen açıklamalar sonrası kampanya detayları merak ediliyor. İşte yeni konut kampanyası ile ilgili detaylar...

Konut Kredisinde Yeni Kampanya: Faizler İniyor!

Düşük faizli konut kredisi için hükümetin düğmeye bastığı iddia edildi.

Yüksek faiz oranları nedeniyle adeta durma noktasına gelen konut satışlarını canlandırmak için yeni bir kampanyanın startı verilmeye hazırlanıyor.

Ziraat Bankası’nın eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşçu düşük faizli konut kredisi ile ilgili kulislerde konuşulan son bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Babuşçu yaptığı paylaşımda hükümetin konut sektörünü canlandırmak için düşük faizli konut kredisi üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Edinilen bilgilere göre; 5 milyona kadar konutlar için yüzde 0.79, 5 - 10 milyon arası konutlar için yüzde 0.89, 10 milyon üstü konutlar için yüzde 0.99 aylık faiz düşünülüyor.”

Konut satışlarında, geçen yılın ekim ayına göre yüzde 25 düşüş yaşandı.

Bunun en önemli sebeplerinden biri, fiyat artışın yanı sıra kredi faiz oranlarının yüksek olması olarak gösteriliyor.

Önceki yıllarda 0.70 faizle kredi çekerek ev sahibi olmak mümkündü ancak şu anda konut kredisi faizleri yıllık bazda son 40 ayın zirvesini gördü.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2022, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma Arslan
Selma Arslan - 2 ay Önce

Gecen yıl Bankalardan yüksek faizle konut kredisi alanlarada yeniden faiz güncellenmesi yapılmalıdır.Bu konu hakkında gündem oluşturulmalı ve sonuc vermesi halinde konut kredisi borcu odeyenleri rahatlatmalıdır.