Tahliye Kararı Verilen Kiracı Binayı Ateşe Verdi Tahliye Kararı Verilen Kiracı Binayı Ateşe Verdi

Beşiktaş'ta yaşayan ev sahibi Fatih Ş., 2020 yılından beri kiracısı olan Yonca Beşikoğlu'nu tahliye etmek için dava açtı; mahkemeden olumsuz karar çıktı.

Kadını psikolojik baskı uygulayarak evden çıkarmaya çalışan Fatih Ş., dairenin doğalgaz ve suyunu kesti. Beşikoğlu'nun evde olmadığı bir gün çilingir getirerek kapı kilidini değiştirdi; bir de kapıya tahta çakarak girişi engelledi.

'KAPIDAN GİREMİYORUM'

Evine giremeyen Yonca Beşikoğlu savcılığa giderek, Fatih Ş. hakkında 'huzur ve sükunu bozma', 'hakkı olmayan yere tecavüz' ve 'eziyet' suçlarından suç duyurusunda bulundu. Beşikoğlu, suç duyurusunun ardından, Fatih Ş.'nin kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ileri sürerek korunma talebinde bulundu.

Beşikoğlu, evine bina kapısından değil, dairenin alt katında ardiyeye açılan kapıdan girmek zorunda kaldığını belirtti.

Beşikoğlu'nun avukatı, 'Ev sahibinin bu eylemleri müvekkil ve ailesinin aile yaşamına kast ettiğini gösteriyor. Müvekkilin ev sahibi tarafından fiziksel şiddete uğrama tehlikesi var.

Buna fırsat tanınmadan ivedi olarak korunma tedbirlerinin uygulanmasını talep ediyoruz. Ev sahibi en son elektriğin kesileceği yönünde mesajlar attı.

Daire kapısına çakılan tahtaların açılmasını, apartman kapısının kilidini değiştirmesini veya anahtarın müvekkile de verilmesiyle su vanasının açılmasına yönelik tedbir kararı da verilmesini istiyoruz' dedi.

Editör: Gayrimenkul Gündemi