Efeler ilçesinde yaşayan İhsan Karataş, ilçe merkezi Orta mahallede bulunan eşyalı evini kiraya vermesi için bir emlakçıyla anlaştı. Emlakçı, geçtiğimiz Haziran ayında Uğur A.’ya kiraladı.

Kiracı Uğur A. ilk aylardan itibaren kirayı geciktirirken eşyalı olarak kiraladığı evdeki bazı eşyaların eksik olduğunu bahane göstererek kabadayı gibi tavırlar takınması ev sahibini çileden çıkardı.

Ev sahibine çıkardığı zorluğun yanı sıra apartman aidatını ödemeyen kiracının evde çıkardığı gürültüden rahatsız olan komşuları polise şikayetçi oldu.

EV SAHİBİNE KIZDI, EVİ TALAN ETTİ

Bunun üzerine ev sahibi, kiracısından evi boşaltmasını istedi. Ev sahibi ile anlaşmazlığa düşen kiracı çıkmadan önce evi adeta talan etti. Evdeki tüm eşyaları önce bıçakla zarar verip çakmakla yaktı. Eşyaları kullanılamaz hale getiren kiracı Uğur A, bununla yetinmeyerek duvarları matkapla delerek evden ayrıldı.

HARABEYE DÖNDÜRDÜ

Ev sahibi İhsan Karataş, anahtarı teslim aldıktan sonra evdeki manzara karşısında şoka girdi. Eşyalı olarak teslim ettiği evin kiracısı tarafından harabeye çevrildiğini gören Karataş, şaşkınlığı üzerinden attıktan sonra kiracı Uğur A hakkında mala zarar vermek suçundan şikayetçi oldu.

BÖYLE KİRACI DÜŞMAN BAŞINA

“Kiracının böylesi düşman başına” dedirten olayın ardından ev sahibi İhsan Karataş, “Eşyalı evimi kiralaması ile emlakçıya verdim. Emlakçı da Uğur A. isimli bir kiracıyla anlaşmış. İlk 2 ay kirayı düzenli ödemişti. Daha sonraki aylarda geciktirmeye başladı. Son 2 aydır hiç kira ödemiyordu.

Aynı zamanda apartman sakinleri de kiracımın sürekli binada olay çıkardığı için beni arayıp şikayette bulundular. Ben de şikayetleri kiracımı ilettim. Apartmanda gürültü çıkarmamasını ve kirayı da zamanında ödemesi için ikazda bulundum. Kendisi de evi boşaltacağını söyledi. Anahtarı teslim etti. Ben de eve kontrole gittiğimde gördüğüm manzara karşısında şoke oldum”

Ruslar Antalya'yı Pahalı Buldu Ruslar Antalya'yı Pahalı Buldu

ŞİKAYETÇİ OLDU

Karataş, “Evdeki beyaz eşya ve mobilya takımlarını, ayraca yatakları kullanılmaz duruma getirmiş. Bununla kalmayıp duvarı matkapla delmiş. En az 60 bin lira beni zarara uğrattı. Kendisinden şikayetçi oldum” diyerek halen olayın şaşkınlığını yaşadığını belirtti.

Editör: Gayrimenkul Gündemi