FAST para gönderimi limitleri katlanarak artmaya devam ediyor. Merkez Bankası FAST gönderim limitlerini yükselttiğini açıkladı.

Karavan Tutkunları Bu Modele Bayılacak Karavan Tutkunları Bu Modele Bayılacak

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), ülke genelinde anlık para gönderimine izin veren yeni sistemi FAST ile para gönderimi limitlerine yeni düzenlemeler getirdi. Bankalar arasındaki hızlı para transfer limitleri yeniden belirlendi.

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sayesinde kullanıcılar farklı bankalardaki hesapları arasında 7 gün 24 saat boyunca hızlı ve kolay para aktarımı gerçekleştirebiliyor. Bu işlemlerdeki limitler 100 bin liraya yükseltildi. Artık 7 gün 24 saat boyunca istenilen anda ve istenilen kişiye veya kuruma 100 bin liraya kadar EFT yapmak mümkün hale geldi.

Bu limit daha önce 50 bin lira olarak uygulanıyordu. FAST sistemi olan tüm bankalar, limiti 100 bin lira olarak belirledi ve kullanıma açtı.

FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek işyeri ödemelerinde ise limit 250.000 TL'ye yükseltildi. Bu düzenlemelerle birlikte para transfer işlemleri daha hızlı ve kolay hale gelirken, kullanıcıların daha büyük miktarlarda işlem yapabilme imkanı da artmış oldu.

Editör: Gayrimenkul Gündemi