2017'den Sonra Yapılan Kaçak Yapılar Yıkılacak!

Bakan Kurum, 31 Aralık 2017 sonrası yapılan kaçak yapılar İmar Barışı kapsamına girmediği için Yapı Kayıt Belgesi verilmeyeceğini ve yıkılacağını açıkladı.

2017'den Sonra Yapılan Kaçak Yapılar Yıkılacak!

Bakan Murat Kurum, İmar Barışı’nın 2017 sonuna kadar yapılan projeleri ilgilendirdiğini söyleyerek, "Şu anda hemen hemen tüm ekipler sahada tespitleri yapıyorlar. 2017 sonrasında yapılan kaçak yapılara ilişkin tespitlerimizi yapıp, İçişleri Bakanlığımıza, Valiliklerimize bildiriyoruz, bunların yıkımını da gerçekleştiriyor olacağız" dedi.

MÜSAMAHA YOK!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kaçak yapı yapan vatandaşları ve buna göz yuman belediye başkanlarını uyararak, "Bu yeni bina yapma kanunu değil, bir imar barışı. 2017 sonuna kadar yapılan binaları ilgilendiriyor. Şu an yeni bina yapmaya müsade eden bir yasa, barış değil, dolayısıyla bunları yapanlar, bunlara izin verenler hakkında bakanlığımız olarak yapılması gereken neyse bunları süreç içerisinde yapacağımızı ve bunlara müsaade edenlere de en sert şekilde cevaplarımızı vereceğimizi herkesin bilmesini istiyorum" 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 07:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Köylerde yeni deyimle malle oldu vatan daşlar kerpiç evlerde bumillet yeni yapıp içine giremeyecek demek tet katlı bile vaybe