2023 Hedeflerine Yoğunlaşalım!

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Hain darbe girişimin ikinci yıl dönümü münasebetiyle bazı değerlendirmelerde bulundu.

2023 Hedeflerine Yoğunlaşalım!

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİADadına Genel Başkan Yaşar Doğan bir bildiri yayımladı.

“15 Temmuz 2016’da milli egemenliğimize haince yapılan işgal girişimine büyük bir endişeyle şahit olduk. Milletimiz ilk andan itibaren onurlu karakteri ile bunu kabullenemedi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milletimiz, bu girişimde bulunanlara karşı cansiperane bir şekilde inancını ve vatanını savunmak için meydanlara akın etti. Hainler gözü dönmüş bir şekilde, sivil halka silah kullanmaktan çekinmedi. Milletimiz bu kalkışmanın başarılı olmasına izin vermedi. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı hem cesaret verici olması hem de tüm milletimizi meydanlarda birleştirmesi sebebiyle çok önemliydi.” diyen Doğan, sürecin ekonomik, sosyal ve kültürel boyutta ele alınması gerektiğini ifade etti.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz 2016’da ortaya çıkan “MİLLET İRADESİ” ile haince girişime karşı vatanını ve geleceğini savunan kadirşinas milletimiz, bu milletin asla esaret altına alınamayacağını dünyaya bir kez daha göstermiştir. Yeni Türkiye için vücut bulan millet iradesi bir daha darbe girişimlerinin yaşanmaması için ekonomik, sosyal ve kültürel her türlü prangaları ortadan kaldıracak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin önünü açmıştır. 24 Haziran 2018 seçimleri sonrası fiilen hayata geçirilen yeni sistemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yeni yürütme ile de Büyük Türkiye idealinin ilk ve en büyük adımı atılmış oldu.”

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 03:09
YORUM EKLE