Almanlar Türkiye'den Vazgeçemiyor!

Avrupa seyahat pazarının en büyük şirketlerinden biri olan Thomas Cook Almanya, Türkiye'ye artan ilgi nedeniyle uçuş koltuk sayısını yaz dönemi için 25 bin, sonbahar için de 6 bin artırdı.

Almanlar Türkiye'den Vazgeçemiyor!

Thomas Cook Almanya, Türkiye’nin Almanların tatil pazarında en çok talep edilen ülkeler arasında yer almasınının nedenini "seçkin ürünler, hizmetler sunması ve Türklerin misafirperverliğini” gösterirken euronun lira karşısında değer kazanmasından dolayı da bu değerin arttığına işaret etti.

Özellikle Alman ailelerin Türkiye’de tatillerini geçirmek için yoğun talepte bulunduğunu belirten şirket yetkilileri, gelen bu yüksek talep nedeniyle Thomas Cook’un Türkiye'ye uçuş koltuk sayısını yaz dönemi için 25 bin, sonbahar için de 6 bin koltuk artırdığını bildirdi.

ÜLKEMİZE RUSLARDAN SONRA EN FAZLA ALMAN TURİST GELİYOR

Türkiye'ye tatile giden Alman turist sayısı bu yılın ocak-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 10 artarak, 1 milyon 560 bin 251 kişi oldu.  Almanya, Rusya’dan sonra Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülke konumunda bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 01:39
YORUM EKLE