Bankaların Sektöre Bakışı, Kısmen Kötümser!

Bankalar ve finansal kurumların sektöre duyduğu güven yüzde 18'lik bir artışla 77,0 puana ulaştı ve böylece “kötümser” kategorisinden “kısmen kötümser” kategorisine yükseldi.

Bankaların Sektöre Bakışı, Kısmen Kötümser!

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi değeri, 2018 yılının üçüncü çeyreği için, geçen çeyrek döneme göre yüzde 13 oranında azalarak 86,0 puana ulaştı. Böylece yıllık ortalamanın (91,5) altına inen genel güven endeksi “kısmen kötümser” olarak değerlendirildi. REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi değeri ise, birinci çeyreğe göre yüzde 4 artışla 98,0 olarak ölçüldü. Böylelikle geçen çeyreğe göre, önümüzdeki üç aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarında fiyat artış beklentisi bir miktar yükseldi.

BANKALAR, KÖTÜMSERDEN "KISMEN KÖTÜMSERE" GEÇİŞ YAPTI

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi, 2018'in üçüncü çeyreğinde, geçen çeyrek dönemine göre bankalar ve finansal kurumlar için yüzde 18 artışla 77,0 olarak ölçüldü. Bu artışla bankalar için güven endeksi, “kötümser” seviyesinden “kısmen kötümser” seviyesine yükselmiş oldu ve 78,4 puanlık yıllık ortalamanın önemli derecede altında kaldı. Güven endeksi gayrimenkul danışmanları için yüzde 11'lik bir düşüş gösterdi ve 113,8 puana ulaşarak “kısmen iyimser” seviyesindeki yerini korudu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 03:55
YORUM EKLE