Emlak Bankası Düşük Faizli Kredi Verecek!

100 günlük eylem planı içerisinde yer alan Emlak Bankası'nın yeniden açılacağı haberi konut kredisinde faiz indirimi bekleyenler için umut oldu. Bankanın konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekeceği ve vadeyi 240 aya kadar uzatacağı düşünülüyor.

Emlak Bankası Düşük Faizli Kredi Verecek!

Daha önce hükümet kamu bankaları üzerinden kısa zamanlı konut kredisi indirimi yapmış ancak çoğu vatandaş bu indirimden yararlanamamıştı. Bunun ardından ise konut kredisi faiz oranları büyük bir hız ile yükselişi geçmiş konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlar kredi çekmekten vazgeçerek konut satışlarında hissedilir derecede düşmelere neden olmuştu. 

İndirimli konut kredisi almak isteyen vatandaş Emlak Bankası'ndan alabilecek. Emlak Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekecek ve konut kredisi vadesi 240 aya kadar uzatılacak. Şu anda kredinin detayları ile ilgili kesin bilgiler yok. Bazı kaynaklar 5 yıl vadeli konut kredisi desteği verileceğini dile getirir iken bazı kaynaklar ise sadece sıfır konut satışları için indirimli konut kredi desteği verileceğini dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 03:13
YORUM EKLE