Esenler'lerde ki Askeri Alan Şehir Parkı Oluyor!

"İnsan Yüzlü Şehir ve Şehir Parkı Projesi" için Esenler Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol ile Milli Savunma Bakanlığı'ndan Esenler Belediyesi'ne devredilen 8,7 milyon metrekarelik alana Şehir Parkı ve konut yapılacak.

Esenler'lerde ki Askeri Alan Şehir Parkı Oluyor!

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, projeyle, bölgede geleneksel mimari ile modern, yeni bir şehir kurulacağını söyledi.

Alanın yaklaşık yüzde 50'sinin imara açılacağını, bu alanın da maksimum yüzde 40'ında yapılaşma olacağını belirten Göksu, şöyle konuştu:

"Esenler'de yapı ömrünü tamamlayan ve imar kısıtlılığı sebebiyle (mülkiyet sorunu bulunan parseller, sosyal donatı alanlarında, okul, cami, park, kültür merkezi, otopark gibi kalanlar dahil) yenilenemeyen toplam 40-50 bin konut transfer edilecek. Bunların yerlerine kesinlikle konut yapılmayacak. Boşaltılan yerler, donatının ruhuna uygun olarak kullanılacak. Bu projemiz ile Esenler'deki sosyal ve kültürel tesis alanlarımız 5 kat, eğitim tesisi alanlarımız 10 kat, sağlık tesisi alanlarımız ise tam 35 kat artacak. Esenler tamamen kabuk değiştirmiş ve yeni bir kimliğe bürünmüş olacak."

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 18:18
YORUM EKLE