Hastane Mimarisinde Kadın Eli!

İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında mimar olarak görev yapan Seda Girişen Sömek, çalışma azmi ve disipliniyle herkesin dikkatini çekiyor.

Hastane Mimarisinde Kadın Eli!

Yüzlerce erkek çalışanın yanında sayılı kadın çalışan arasında yer alan Sömek, çalışmaların mimariye olan yansımasını büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan 33 yaşındaki Seda Girişen Sömek, öğrencilik döneminden itibaren kentteki birçok önemli yapının inşaasında görev alırken, Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında da ilk günden itibaren çalışıyor.

PROJEDE İLK KADIN MİMAR

Projenin ilk kadın mimarı olan Sömek, yüzde 35'i tamamlanan 618 bin 896 metrekarelik inşaat alanında çizimler yapıyor, daha sonra ise erkek meslektaşlarıyla toplantılar gerçekleştiriyor. İnşaatın geldiği son noktayı değerlendiren genç mimar, baretini ve iş yeleğini giyip inşaat alanında yapılan imalatları yerinde inceliyor.

Projenin mimariye olan yansımasını kadın titizliğiyle gerçekleştiren Seda Girişen Sömek, işçilerin yaptığı işleri kontrol ediyor, günün büyük kısmını sıcak havaya aldırış etmeden onlarla geçiriyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 03:16
YORUM EKLE