İnşaatlarda ABD Malları Kullanılmayacak, Uygun Faizli Yeni Kampanya Yolda!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemesi kullanılmayacak. Ayrıca Bakan Kurum ev sahibi olma isteyenler için uygun faiz ve ödeme koşullu yeni kampanya başlatılacağı müjdesini de verdi.

İnşaatlarda ABD Malları Kullanılmayacak, Uygun Faizli Yeni Kampanya Yolda!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık olarak inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.

"UYGUN KOŞULLARDA EV SAHİBİ YAPMAYA DEVAM EDECEK"

Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Kurum, "Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, vatandaşlarımızın ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiler. Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar." değerlendirmesinde bulundu.

UYGUN FAİZ VE ÖDEME KOŞULLU YENİ KAMPANYA

Bakan Kurum, "Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak. Bu kampanyanın ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak." ifadesini kullandı.

Açıklamada, Bakan Kurum'un gelecek günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 03:04
YORUM EKLE