Konut Kredisi Fırsatından Çok Az Kişi Yararlandı!

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, yüzde 0.98 faizli, düşük konut kredisinden çok az kişinin istifade ettiğini belirterek, "Konut kredisi fırsatından parmakla sayılacak kadar az kişi, bu krediden faydalanabildi..."

Konut Kredisi Fırsatından Çok Az Kişi Yararlandı!

" Üzerinde dairesi olana hiç verilmedi. Kredi kartının borcunu bir gün geciktirenlere de bu kredi verilmedi, yani işin özü bu krediyi vermemek için her türlü gerekçeye başvuruldu. 0.98 ile kredi alan üç beş kişiye de örneğin alacağı dairenin fiyatı 300 bin TL ise sadece 40 bin liralık, kısa vadeli 5 yıllık kredi verildi. Dolayısıyla 0.98 rakamı çalışmadı, hayatın akışına uygun bir hal almadı. Şimdi faiz ve krediler çok farklı oranlara yükseldi, yüzde 1.5’lar seviyesinde ” diye konuştu.

KREDİLER DÜŞÜK FAİZLİ VE UZUN VADELİ OLMALI

Faiz ve kredilerin devlet politikası olarak tanınması gerektiğini belirten Karataş, mortgage konut kredilerinin uzun vadeli olması ve ödemelerinin makul seviyelere çekilmesi gerektiğini söyledi. Karataş, “Yani az az rakamlarla uzun yıllar içerisinde ödenebilecek krediler şeklinde olmasını istiyoruz. Böyle olursa hayatın akışına uygun olabilir. Ve sokakta ki vatandaş ancak böyle konut sahibi olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 03:52
YORUM EKLE