Konutta Yeni Kampanya Eylül'de Başlıyor!

Gayrimenkul sektörünün öncü kuruluşları Mayıs ve Haziran aylarında uyguladıkları indirim kampanyasının benzerini Eylül'de başlatma konusunda hazırlıklara başladı.

Konutta Yeni Kampanya Eylül'de Başlıyor!

KAMPANYA DETAYLARINI GÖRÜŞMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ve KONUTDER Başkanı Altan Elmas, ilkbaharda dernek üyeleriyle güç birliği yaparak gerçekleştirdikleri indirim kampanyasındaki başarılarını vergi ve harç avantajlarının sona ereceği 31 Ekim’den önce tekrarlamak için kolları sıvadı. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım’ın desteğini de alan üç başkan dün Emlak Konut Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Hakan Gedikli ve ekibi ile bir araya geldi.

60 GÜNLÜK KAMPANYA

Döviz kurundaki baskı ve faiz artışlarına rağmen vatandaşlara ulaşabilir rakam ve farklı seçeneklerle konut satışını nasıl yapabilecekleri konusunda istişare yapan sektör temsilcileri, eylül ve ekim aylarını kapsayacak 60 günlük bir kampanya modeli üzerinde duruyor. “Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak” kampanyasında olduğu gibi geniş katılımlı planlanan kampanyanın piyasaya canlılık getirmesi için kafa yoran bu isimler KDV ve tapu indirimini kampanyanın bir parçası olarak görüyor. 

BU FİYATLARLA SON FIRSAT

Döviz kurunda yaşanan yükselişle birlikte artan maliyetlerin birçok projeyi etkilediğini ifade eden sektör temsilcileri ise “Bu dönem konut alanlar kazançlı çıkacak. Ev sahibi olmak isteyenler planlanan eylül-ekim fırsatlarını değerlendirmelidir. Çünkü yeni başlayacak projelerde bu fiyatlarla satış yapmak mümkün olmayacak. Kampanyanın vergi ve harç avantajı bitmeden yapılacak olması önemli” mesajını verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 03:26
YORUM EKLE