Ordu'da Sel Felaketi, Sahil Yolu Ulaşıma Kapandı

Aşırı yağış bu kez Ordu'yu vurdu. Ünye, Fatsa, Çaybaşı ilçelerinde şiddetli yağış nedeniyle bir köprü çöktü, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Karadeniz Sahil Yolu bir süre ulaşıma kapandı.

Ordu'da Sel Felaketi, Sahil Yolu Ulaşıma Kapandı

ÜNYE'DE MAHSUR KALAN 165 İŞÇİ İŞ MAKİNESİ İLE KURTARILDI

Sel dolayısıyla Ünye ilçesinde bir tekstil fabrikasında 165 kişinin mahsur kaldı, Ünye ilçesi Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney konuyla ilgili olarak, "Vatandaşlarımızın tahliyesi gerçekleştirildi, hayati tehlikeleri yok, şu anda güvenli yerdeler. Onları evlerine ulaştırmak için de arkadaşlarımız sahada çalışıyorlar." dedi. İşçilerin iş makineleri yardımıyla bulundukları yerden kurtarıldığını vurgulayan Güney, Sarıhalil Mahallesi'nde mahsur kalan vatandaşların ise helikopterle kurtarıldığını dile getirdi.

KARADENİZ SAHİL YOLU BİR SÜRE ULAŞIMA KAPANDI

Ordu'nun Ünye İlçesi Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, şiddetli yağışa bağlı olarak ilçenin bir çok noktasında su taşkınları ve heyelanlar oluştuğunu belirterek, "Cevizdere deresi üzerindeki köprü çöktü. Bu noktada yolu zaten daha önceden tedbir amacıyla ulaşıma kapatmıştık. Bu nedenle yaralanma ya da can kaybı söz konusu değil." dedi.

Ordu Valiliğince yapılan açıklamada, İnceleme sonucu ulaşımın karayolu üzerinde bulunan diğer köprü üzerinden çift taraflı ve kontrollü olarak sağlandığı vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 03:24
YORUM EKLE