Ordu'da Selden Etkilenen 18 Ev Yıkılacak

Geçen hafta selin vurduğu Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde selden etkilenen 28 evden 18'i için yıkım kararı verildi.

Ordu'da Selden Etkilenen 18 Ev Yıkılacak

Boşaltılan evlerden yurtlara yerleştirilen vatandaşlarla da bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, heyelan nedeniyle iki mahallede 28 evin tahliye edildiğini anımsattı.

EVLERİ YIKILACAK VATANDAŞLARA 2 YIL KİRA YARDIMI YAPILACAK

AFAD ekiplerince yapılan teknik inceleme sonrası 28 evden 18'nin yıkılmasına karar verildiğini aktaran Yılmaz, "Evleri yıkılacak vatandaşlarımız kirası AFAD tarafından karşılanacak yeni evlere yerleştirilecek. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'na kadar kiralık evlere yerleştirilmesi planlanıyor." dedi.

Evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere yıllık 8 bin 500 lira kira yardımında bulunulacağını ifade eden Yılmaz, "Yaklaşık 2 yıl mağdur vatandaşlarımızın kirada kalması hedefleniyor. Daha sonra bu vatandaşlarımıza daha güvenli bir bölgede yeni konut yapılması planlanıyor." diye konuştu.

YURTLARA YERLEŞTİRİLEN AİLELERE KIZILAY'DAN SICAK YEMEK

Yılmaz, yurtlara yerleştirilen yaklaşık 100 kişinin sıcak yemeklerinin Türk Kızılayı ekiplerince karşılandığı kaydederek "Devletimiz bu afetzedelerin yanındadır. Devletimiz güçlüdür. İnşallah hiçbir vatandaşımız mağdur olmadan bu süreç atlatılacaktır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 01:39
YORUM EKLE