Peri Bacalarını Balondan İzlemek!

Sabahın ilk saatlerinde havalanan balonla Kapodakya'nın eşsiz güzellikleri peri bacalarını güneşin doğuşu eşliğinde izlemek, turistlerde büyük bir hayranlık uyandırıyor.

Peri Bacalarını Balondan İzlemek!

Nevşehir Profesyonel Rehberler Odası (NERO) Başkanı Murat Dinç, "Kapadokya bölgesinde bu yıl hem turist sayısı hem de turist gönderen ülke sayısı arttı. Daha çok Uzakdoğulu turistler bölgemize geliyor. Çin, Tayland, Tayvan, Endonezya, Güney Kore, Singapur. Ama geçen yıl göremediğimiz Rus turistler ile Antalya’da tatil yapan ardından Kapadokya bölgesine gelen Avrupalı ve Güney Amerikalı turistler de var. Türkiye'ye gelen turistler genelde kültür turizmi için geliyor, UNESCO Miras Listesi'ne doğa, kültür ve tarihi alanlar farklı sınıflarda alınıyor. Kapadokya'ya gelenler bu üç kategoriyi de aynı alanda görme şansı buluyor. Hititlerden itibaren insanların yaşadığı tarihi alanların yanı sıra doğal güzellikleri görebiliyor ve bölgenin kültürünü gözlemliyor ayrıca, balon turuna katılabiliyor, yükseklik korkusu varsa at ve ATV turuna katılabiliyor ya da vadilerde yürüyüş yapabiliyorlar. Kapadokya her türlü aktivitenin bulunduğu, turistlere çeşitli seçeneklerin sunulabildiği bir turizm destinasyonudur."

Hollandalı Annette Schade, ilk defa geldiği bölgeye hayran kaldığını ifade etti.

Kapadokya'da turistik merkezleri gezmek amacıyla eşiyle Hollanda'dan geldiklerini belirten Schade, "Bugüne kadar gördüğüm en mükemmel manzaraya sahip burası. Türkiye'ye ikinci defa geliyorum ama Kapadokya'yı daha önce görmemiştim. Ülkeme döndüğümde böylesine muhteşem bir doğayı dostlarıma tavsiye etmemem doğru olmaz. Bu güzellikleri herkes görmeli." dedi.

Kolombiya'dan arkadaş grubuyla geldiği Kapadokya'da iki gündür çeşitli turistik alanları gezen Katherine Martinez ise sıcak hava balon turuna katıldığını, bölgenin yerden olduğu gibi gökyüzünden de çok güzel göründüğünü belirtti.

Martinez, "Kapadokya'yı çok sevdim. Daha önce gördüğümüz yerlerden çok farklı. Sanki başka bir gezegen. Her zaman gelmek istediğimiz ve listemizde olan bir yerdi. Sabah balon turuna katıldık, inanılmaz bir deneyim yaşadık. Burası bugüne kadar gezdiğim yerler arasında en hayran kaldığım yer." şeklinde konuştu.

Litvanyalı turist Toma Penkauskaite de bölgenin fotoğraflarını birkaç ay önce sosyal medyada gördüğünü, ilk tatil fırsatında Kapadokya'ya geldiğini anlattı.

Kapadokya'da peribacaları arasında dolaşmanın heyecan verici ve etkileyici olduğunu dile getiren Penkauskaite, çeşitli aktivitelere katıldığını aktardı.

Penkauskaite, "Kapadokya'yı birkaç ay önce sosyal medyada keşfettim. Gerçekten şok oldum ve çok etkilendim çünkü böyle bir yerin gerçekten olabileceğini hiç düşünememiştim. Üç gündür buradayım, Kapadokya'ya aşık oldum. Arkadaşlarıma harika bir yer olduğunu söylüyor, fotoğraf gönderiyor ve herkese tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 03:46
YORUM EKLE