Turizmde Rekor Senesi Olacak!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, "Türkiye’de bu sene rekor seviyede ziyaretçi sayısını yakalayacağız. Ancak artık hedefimiz sayıları yakalamak değil, daha nitelikli ziyaretçiye yöneliyoruz." dedi.

Turizmde Rekor Senesi Olacak!

Avrupa'da gelen turist sayısı ile ilgili konuşan  Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Onlar da bazı gerçekleri görmeye başladılar. Bu da zaten turist trafiğine yansıyor. Avrupa’dan da çok ciddi artışlar var. Şu andaki uçak planlamaları doğrultusunda, önümüzdeki sene de çok umutlu gözüküyor.” ifadelerini kullandı.

RUS TURİST SAYISINDA YÜZDE 40 ARTIŞ

Türkiye’yi bu yıl ziyaret eden Rus turist sayısında ilk 6 ayda son derece iyi bir artışın yaşandığına işaret eden Ersoy, “Yılın ilk yarısında yüzde 40’lık bir artış var. Bu gidişatın böyle devam etmesini bekliyoruz." 

6 MİLYON TURİST SAYISINA ULAŞIRIZ

Bakan Ersoy, "Türkiye’de bu sene rekor seviyede turist bekleniyor. Sezon sonuna kadar böyle devam ederse 6 milyon rakamını yakalayacakmışız gibi görünüyor. Ancak artık hedefimiz sayıları yakalamak değil, daha nitelikli turiste yöneliyoruz. Her gelen turistin konaklama dışı harcamalarının artması için çalışma içerisindeyiz. Gidişatı iyi görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 01:27
YORUM EKLE