Vergi Borçlarını Yapılandırma Fırsatını Kaçırmayın!

18 Mayıs'ta başlayan Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu'ndan faydalanmak için son başvuru tarihi 31 Temmuz. Kanunla Vergi cezaları ve gecikme zamlarının tamamı siliniyor ve taksit imkanı sunuluyor.

Vergi Borçlarını Yapılandırma Fırsatını Kaçırmayın!

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Yıldırım Bozbıyık, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu'ndan faydalanmak için başvuruların 18 Mayıs'ta başladığını hatırlatarak 31 Tmmuz'da sona ereceğini belirtti. Kanunun devlete borcu olan vatandaşlar için önemli fırsatlar sunuyor.

KANUN 10 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR

"Kanun, devlete olan vergi borçları, çeşitli idari para cezaları, belediyelere olan atık su bedeli, su alacakları gibi bir takım borçlar ile sivil toplum örgütünün alacaklarından oluşmaktadır. Vergilerin de tümü neredeyse kapsam içine girmektedir. Trafik para cezaları ve karayolları kaçak geçiş ücretleri gibi borçlarında yeniden yapılandırma şansı doğmuştur. Ayrıca üniversite öğrencilerimizi de ilgilendiren kredi borçlarının yeniden yapılandırmasına şans tanımıştır. Bu borçlar 18 taksite kadar bölünebilir. Peşin ödeyen vatandaşlarımıza cazip imkanlar sunulmaktadır. Bugüne kadar yaklaşık 2 milyon 100 kişi kanundan faydalanmak için başvuru yaptı, 5,5 milyon vergi mükellefimiz var aktif olan, toplamda bize bir şekilde borcu olan yaklaşık 10 milyon kişi olduğunu görüyoruz. Bu anlamda ben vatandaşlarımıza tarihi fırsatı değerlendirmeleri için çağrı yapmak istiyorum."

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 04:59
YORUM EKLE