Sektörün öncü firmalarının katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, global networking ve B2B-B2C iş geliştirme platformu InSuppliers’ın yeni versiyonu sektöre tanıtıldı. Platform, inşaat sektöründeki profesyoneller arasında kapsamlı bir ağ oluşturmayı ve iş bağlantıları kurmayı hedefliyor.

Sektörün yeni iş ve iletişim modellerinin deneyimlendiği etkinlikte ayrıca, Türkiye Ukrayna İş İnsanları Derneği Başkanı Burak Pehlivan’ın katılımıyla “Yeni Pazarlar – Ukrayna” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi.

Yapı sektörü profesyonelleri, inşaat sektörünün profesyonel ağı InSuppliers tarafından düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Sürdürebilirlik, verimlilik, çevre dostu ürün ve hizmetler, yeni iş ve iletişim modellerinin ana gündem konusu olduğu "İnşaat Sektörü Profesyonelleri Buluşması" 12 Ocak 2024 tarihinde Fairmont Quasar'da gerçekleştirildi.

Etkinlikte, sektörün önde gelen yatırımcı ve taahhüt firmaları ile farklı sektörlerin inşaat grupları, mimarlık ofisleri, ürün ve hizmet sağlayıcıları, sektörün dönüşümüne öncülük eden sivil toplum kuruluşları ve danışmanlık şirketleri ile üniversitelerin öğrenci kulübü temsilcileri bir araya geldi. B2B oturumlarda yenilikçi ürün ve hizmetlerin paylaşıldığı etkinlikte, InSuppliers.com’un yeni versiyonu da sektöre tanıtıldı. “Yeni Pazarlar – Ukrayna” başlıklı söyleşide, yeniden inşa sürecinde Türk inşaat firmalarının rolü ve küresel iş fırsatları dinleyicilerle paylaşıldı. 

Sektörün uçtan uca tüm aktörlerini buluşturdu

Etkinlikte, Baksı Vakfı, Bilgili Holding, Bimtaş, Boğaziçi İmar Planlama, CCN İnşaat, Daax Construction, Doğuş İnşaat, Ege Yapı, Folkart, Ghafari Associates, Koton, Mars Group, MAA-Melike Altınışık Architects, Miller Holding, MS Power İnşaat, Nef, RMA Yapı, Sabancı Vakfı, Tabanlıoğlu Mimarlık, Turner, Kalyon İnşaat, Viridis gibi önde gelen yatırım ve mimarlık şirketleri yöneticileri, Adım İnşaat, Alize Mühendislik, Ayrıntı Reklamcılık, Carra Mimari, Çatalbaş, Dehatech, Kerakoll, Kibrid, Ottan, Petra Floor, Rogi Ahşap, Steelkont, Voltrun ve Zenta Mühendislik firmaları ile bir araya gelerek yeni projelerle ilgili işbirliği fırsatlarını konuşma fırsatı buldu. 

Binat Mimarlık Medya Grubu stratejik ortaklığı ile gerçekleştirilen etkinlikte, Bureau Veritas, İş Bankası, Türkiye İMSAD, Peyzaj Mimarları Odası, Çedbik, Doğal Malzeme Derneği, Metsims, gibi sektöre yön veren kuruluşlar ile öğrenci kulübü temsilcileri de iş birliği fırsatları üzerine görüştü. 

İnşaat Maliyetlerindeki Artış Öngörülemezliği Tetikliyor İnşaat Maliyetlerindeki Artış Öngörülemezliği Tetikliyor

InSuppliers: İnşaat sektörünün yenilikçi girişimi

Etkinliğin açılış konuşmasını InSuppliers’ın kurucusu Yüksek Mimar Güliz Fiş yaptı. Güliz Fiş konuşmasında platform hakkında şunları söyledi: “İnşaat sektöründe hem mimar hem de satın alma profesyoneli olarak uzun yıllar edindiğim deneyim boyunca nitelikli ürün ve hizmetlere erişimin zorluğunu hep yaşadım. Bunu kolaylaştırmak, sektör içi B2B iş modelini desteklemek ve profesyonel iletişimi artırmak en önemlisi de sektörün dijitalleşmesine katkı vermek amacı ile 2021 yılında InSuppliers’ı bir startup olarak hayata geçirdim. InSuppliers, inşaat sektörü aktörleri için yurt içinde ve yurt dışında hem B2B hem B2C iş modelinde güçlü bir iletişim ağı sağlıyor. Sektördeki tüm aktörlerin ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine en uygun iş ortaklarını bulmalarını kolaylaştıran InSuppliers, paydaşlar arası akıllı eşleşme ve önerme hizmeti de sunuyor.

İnşaat sektöründeki ürün ve hizmet sağlayıcılardan karar vericilere, sektörün gelişimine öncülük eden STK’lardan sektörü dönüştüren contech, startup, teknoloji ve sürdürülebilirlik firmalarına, öğrenci kulüplerinden danışmanlara kadar tüm aktörlerin ihtiyaç duydukları kapsamda, doğrudan, en hızlı ve doğru biçimde iletişim kurmalarına yardımcı oluyor. Sektör profesyonellerini kendilerini etkin ve açık şekilde tanıtabilecekleri, yeni iş fırsatları ve ortaklıklar yaratabilecekleri, etkili bir iletişim, pazarlama ve rekabet ortamı bulabilecekleri InSuppliers’a katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Ukrayna inşaat pazarı değerlendirildi

Etkinlik kapsamında düzenlenen "Yeni Pazarlar-Ukrayna" söyleşisine Türkiye Ukrayna İş İnsanları Derneği Başkanı Burak Pehlivan konuk oldu. Pehlivan konuşmasında Ukrayna'daki son durumu, devam eden savaşın ve sonrasında gerçekleşen yeniden inşa sürecinde Türk inşaat firmalarının rolünü ve küresel iş fırsatlarını değerlendirdi. Burak Pehlivan, Ukrayna’nın yeniden yapılanmasına 750 milyar doların üzerinde kaynağa ihtiyaç duyulacağını belirterek, ülkeyi Avrupa’nın en modern fiziki ve dijital altyapılarından birine kavuşturacak projelerde Türk inşaat firmalarının olası rolüne değindi.

Editör: Gayrimenkul Gündemi