Akşam'da yer alan habere göre gayrimenkul, her dönem önemli bir yatırım aracı olmaya devam ediyor.

Fenercioğlu Kıbrıs’ta Yapacağı 3 bin Konutluk Costal Heaven Projesinin İnşaatına Başladı Fenercioğlu Kıbrıs’ta Yapacağı 3 bin Konutluk Costal Heaven Projesinin İnşaatına Başladı

Türkiye'de yaşayanlar için ev sahibi olmanın güvenli bir geleceğin temel taşı olduğuna işaret eden İş GYO Genel Müdürü Barlas Ülkü, "Gayrimenkul sektörü 2024 yılında da önemini ve Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olma misyonunu sürdürecektir.

İş GYO olarak bizler de her zaman sürdürülebilir büyüme ve kârlılık ilkesiyle paydaşlarımız için yarattığımız değeri sürekli kılma misyonumuz doğrultusunda proje geliştirme çalışmalarımıza aktif bir şekilde devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde ana odağımız konut projelerimiz olacak. Geliştirmeyi planladığımız büyük projelerin satış ve inşaat seviyesi anlamında belli bir aşamaya gelmesi ise 2025 yılını bulacak.

Mevcut ofis portföyümüzün de getirisini artırırken, İstanbul Finans Merkezi projemiz başta olmak üzere projelerimizin tam doluluğa ulaşmasını hedefliyoruz" dedi.

ÖMERLİ VE BALMUMCU

İş GYO olarak şu anda inşaatı devam eden 2, 2024 yılının ilk çeyreğinde başlamayı planladıkları 2 proje olduğuna işaret eden Ülkü, "Devam eden projelerimiz İstanbul Finans Merkezi ve Litus İstanbul projeleri, kısa bir süre içerisinde başlamayı planladığımız projelerimiz ise Ömerli ve Balmumcu projeleri" dedi. Ülkü, Tuzla konut projesinde geliştirme süreçlerinin sürdüğünü belirtti.

KASABA EVLERİ'NDE GERİ SAYIM

Ömerli'de daha önce tamamladıkları Kasaba Evleri Projesi'nin devamı niteliğinde geliştirecekleri projeyi bu yılın başında hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Ülkü, "Toplam 138 bin dönüm arsa üzerinde diğer maliki Tecim ile birlikte geliştireceğimiz proje 165 villadan oluşuyor.

Arsa dahil tahmini toplam geliştirme maliyetinin 200 milyon dolar olması öngörülen projede, şirketimizin payı yüzde 44 olacak" diye konuştu.

Ülkü, kısa vadede hayata geçirmeyi planladıkları diğer projenin ise butik olarak nitelendirebilecekleri ve yaklaşık 23 milyon dolar arsa dahil yatırım bedeli olan Balmumcu Projesi olduğunu dile getirdi.

Editör: Gayrimenkul Gündemi