Saadet Partisi Meram İlçe teşkilatı üyeleri esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Konutlara getirilen yüzde 25’lik zam sınırı işyerlerine de getirilirse, esnafımızın biraz rahat bir nefes alabilir” denildi

Saadet Partisi Meram İlçe Teşkilatı, mahalle esnaflarıyla buluşmalara devam ediyor. İlçe Müfettişleri İsmail Aydilek, Mikail Cem Polatdağ, Mehmet Ali Gökçek, Meram İlçe Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla, Meram Yaka ve Hatıp Mahalleleri ile Ahmet Özcan Caddesi’nde bulunan iş yerlerini ziyaret ederek esnafların dertlerini dinledi ve Saadet Partisi’nin çözüm önerilerini dile getirdi.

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ

Gerçekleştirilen Programın ardından esnaf ziyaretleriyle ilgili yapılan açıklamada;

“Bugün üç ayrı ekiple birlikte, uzun bir süredir gerçekleştirdiğimiz esnaf ziyaretlerimizin bir tanesini daha tamamladık. Bizleri hoşgörüyle karşılayan ve dertlerini anlatmaktan çekinmeyen tüm esnafımıza teşekkür ediyoruz.

Esnafımız, pandemi dönemi ve sonrasında hızla yukarı tırmanan enflasyon sebebiyle çok zor bir durumun içerisinde. Özellikle bu yıl çok yüksek oranlarda artan gayrimenkul fiyatları, kiracı olarak işyerlerinde bulunan esnafımızı daha da fazla bir çıkmaza sürükledi.

Konutlara getirilen azami yüzde 25’lik zam sınırı işyerlerine de getirilirse, esnafımızın bir nebze de olsa daha rahat bir nefes alabileceği kanaatindeyiz. Bu durumu bugüne kadar birçok defa farklı platformlarda vurguladık ve bundan sonra da bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

En azından bu düzenleme hayata geçene kadar, belediyelerin hem kendi kiracılarının zam oranlarını yüzde 25 oranında tutabileceği hem de esnafımızdan almış olduğu yıllık vergileri düşürebileceği kanaatindeyiz. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bu çalışmalardan sonra da gerekli adımları atmakta kararlıyız” denildi.

Editör: TE Bilisim