Alman Öğretmenden Tahliye Taahhütnamesine İtiraz Alman Öğretmenden Tahliye Taahhütnamesine İtiraz

Azeri ortak da inşaatı tamamlayamayınca krediyi veren Ziraat Bankası’nın başvurusuyla Kocaeli İcra Müdürlüğü tarafından o dönemin parası ile 36.5 milyon TL muhammen bedelle ihaleye çıkarılan otel ve rezidans inşaatını yarı fiyatına Ziraat Bankası aldı.

İnşaatın yarım kalması sonrası bu haliyle Ziraat Bankası tarafından o dönemin parası ile 18 milyon 250 bin TL’ye satın alınan yapıda inşaat çalışmalarının satış sonrası başlaması beklense de bu durum gerçeğe dönüşmedi. İçerisinde açık ve kapalı yüzme havuzu, spa ve fitness salonu, toplantı ve balo salonları ile restoran planlanan yapı inşaatı yarım kalmış harabeye dönmüş şekilde atıl şekilde dururken her geçen gün daha da kötü bir görünüme kavuşuyor.

Vatandaşların bir kısmı yapının kamu bankasında olmasından dolayı inşaatın tamamlanıp binanın yurt olarak kullanılması görüşünde olsa da sıvaları dökülen, yer yer demirleri çıkan ve paslanan, temelinde su birikintisi bulunan yapının zaman içerisinde ömrünü tamamlaması ve beraberinde yıkım kararı alınması da gündemde.

1999 depreminden bu yana hasarlı olan ve güçlendirmesi yapılmayan binalar ile uzun yıllardır kaba inşaat halinde bekleyen projeler olası bir deprem için büyük risk oluştururken tamamlanmayan projeler arasında yer alan Ziraat Bankasının sahibi olduğu Kartepe Köseköy’de bulunan Titanic Otel ve Time Towers Rezidans kaba inşaatının 9 yıldır tüm hava koşullarına maruz kaldığı gibi bir de dere yatağında yapıldığı ortaya çıkmıştı. Harabeye dönen yapının inşaatı 2019 yılında da bir intihar girişimi ile gündeme gelmişti.

Editör: Gayrimenkul Gündemi