Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat günü yaşanan depremlerden etkilenen 11 il arasında yer alan Adana'da yaralar sarılmaya devam ediyor.

13 binanın çöktüğü şehirde yaklaşık 3 bin ağır ve orta hasarlı yapıda yakımı bekliyor.

Ancak TOKİ ve Yüreğir Belediyesi işbirliğiyle yapılan kentsel dönüşüm çerçevesinde Yüreğir ilçesine bağlı Kışla Mahallesinde yapılan apartmanlarda oturanlar depremden hiç etkilenmedi.

Binalarında bir çizik dahi oluşmayan vatandaşlar depremden sadece birkaç gün o korkuyu yendikten sonra evlerinde oturmaya devam etti.

772 konut ve 48 iş yerinin bulunduğu kentsel dönüşüm apartmanlarından çok memnun olduklarını belirtenlerde Mesut Telsiz, "Bizim evler kentsel dönüşüme gidecekti hala duruyor. Kentsel dönüşüm olunca bende buradan ev aldım. Kentsel dönüşüm iyi yapılırsa gayet mantıklı.

Biz buradan gayet memnunuz. Keşke çıktığımız evlerde kentsel dönüşüme girse. Deprem sonra evimde bir çatlak bile yok. Şuan sıkıntısız oturuyoruz. Sadece depremden sonra iki üç gün psikolojik olarak giremedik" dedi.

Vatandaşlardan Sefa Kaya ise "Depremden sonra geldik oturuyoruz apartmanımızda bir sıkıntı yok. Biz de inşaat işindeyiz kentsel dönüşüm mantıklı" diye konuştu.

Editör: TE Bilisim