Kütayha’da yaşayan 80 yaşındaki KOAH hastası Ahmet Ün ve eşi, kendileri ile aynı apartmanda oturan ve sigara içen kiracılarından rahatsız oldu. Kiracılarını uyaran çift, uyarıları dikkate alınmayınca, kiracılarına onar bin lira ödeme yaparak evden tahliye etti.

Ahmet Ün, kiralık daireleri daireleri için emlakçıdan "sigara içmeyen kiracı" bulunmasını talep etti.

SİGARA İÇMELERİ TAHLİYE GEREKÇESİ SAYILACAK

Sigara içilmemesi şartını hazırlanacak kira kontratlarına da yazdırmak isteyen ev sahibi Ün, yeni kiracıların ya da misafirlerinin ev içinde veya apartmanda sigara içmesinin "tahliye gerekçesi" olacağını savunuyor.

Tahliye Davasını Kaybeden Kiracı Evi Ateşe Verdi Tahliye Davasını Kaybeden Kiracı Evi Ateşe Verdi

Ahmet Ün, kendisinin ve eşinin KOAH nedeniyle sürekli oksijen tedavisi gördüğünü, hastalıkları nedeniyle sigaradan aşırı etkilendiklerini belirterek "Daha önceki kiracılarımın sigara içmesinden dolayı çok rahatsız olduk.

Apartman boşluğunda içilen ve dairelerin kapılarından çıkan sigara dumanından ve kokusundan hastalığımız dolayısıyla çok etkilendik, nefes alamaz hale geldik. Apartman girişine 'sigara içilmez' yazısı asmama rağmen kiracılarım içmeye devam ettiler." dedi.

UYGUN FİYATA KİRAYA VERİLECEK

Ahmet Ün’ün eşi Fatma Ün de sigara kokusu ve dumanı olduğunda baygınlık geçirdiğini, sağlıklarının kendileri için önemli olduğunu ve bu nedenle binada kesinlikle sigara içen kiracı istemediklerini belirtti.

Emlakçı Mehmet Demir ise ilk kez kendilerinden sigara içmeyen kiracı talebinde bulunulduğunu, Ün çiftinin sigara içmeyen kişilere piyasanın altında bir fiyatla dairelerini kiraya vereceğini söyledi.

Editör: Gayrimenkul Gündemi