Bu kapsamda yazılı bir açıklama yapan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Genel Müdürü Ali Tunç Batum, 380 profesyonel çalışan ile iki yılda 70 binden fazla yerli ve yabancı misafir ağırladıklarını belirtti. Bu süre zarfında şehrin gastronomi merkezi olduklarını da sözlerine ekleyen Batum, “En İyi Yeni Otel, En İyi Dizayna Sahip Otel, En İyi Şehir Oteli” gibi kategorilerde pek çok global ödül aldıklarını da kaydetti. 

METT Bodrum Beach Resort Bodrum 5 Haziran'da Açılıyor METT Bodrum Beach Resort Bodrum 5 Haziran'da Açılıyor

Boğaz’ın nadide güzelliğini ve tarih kokan silüetiyle Asya kültürünü barındıran Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, hizmet verdiği iki yıl süresince dünyanın dört bir yanından 70 binin üzerinde misafir ağırladı. Yüzde 80’i eşsiz İstanbul Boğazı manzarasına, yüzde 20’si ise Zen Bahçesi’ne bakan odaları, Avrupa kıtasından Asya kıtasını izleme olanağı tanıması Kuruçeşme ve Bebek parklarına yakınlığıyla misafirlerine tarihi dokunun izlerini takip etme olanağı tanıyor. Konumu, ihtişamı ve tasarımıyla benzersiz bir zarafeti birleştiren Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, Tarihi Yarımada’ya olan yakınlığı sayesinde Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi İstanbul’un etkileyici geçmişinin yarattığı büyülü bir atmosferin odak noktasında bulunuyor.

İstanbul’un gastronomi merkezi

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, manzarası, alternatif gezi güzergahları kadar içinde bulunan gastronomi mekanlarıyla da dikkat çekiyor. Otelin bünyesinde bulunan dünyaca ünlü Novikov, Hakkasan ve Olea restoranlar lezzetleriyle olduğu kadar ambiyanslarıyla da yerli ve yabancı misafirlerin ilgisini topluyor. ‘Cibo di Famiglia’ temasıyla hizmet veren orijinal tariflere dayanan imza yemekleriyle farklılaşan Olea Bosphorus, İtalyan lezzetlerini tercih eden misafirlerin favorisi. Uluslararası arenada kendini kanıtlamış restoran zincirlerinden biri olan Novikov İstanbul, zengin bir menüyle müdavimlerinin karşısına çıkıyor. Pan Asya mutfağını en seçkin lezzetlerinden sushi, sashimi, nigiri çeşitlerinin yanı sıra robata ve teppenyaki gibi otantik pişirme teknikleriyle hazırlanan Asya mutfağının özgün tatlarını veya Novikov Black Cod, Alaska Kral Yengeci ve Pekin Ördeği gibi ünlü restoranın imza lezzetlerini öğle ve akşam yemeklerinde gerçek bir keyfe dönüştürmek mümkün.

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un restoran seçkisine bu yıl katılan Hakkasan, dünyanın önemli lokasyonlarında yemekleri, ambiyansı ve servis kalitesini Michelin yıldızıyla taçlandırmış bir marka olarak göze çarpıyor Bodrum’dan sonra Türkiye’deki ikinci şubesini Mandarin Oriental, Bosphorus, Istanbul’da açacak olan restoran, Kanton mutfağının leziz yemeklerini en taze ve kaliteli malzemeler, en iyi sunumlar ve yaratıcı dokunuşlarla misafirlerine sunmayı planlıyor.

Gerçek bir gastronomi merkezini tamamlayan, Boğaz’ın ışıltılı sularının kenarında özgün kokteylleri, lezzetli atıştırmalıkları ve kusursuz servisiyle eşsiz bir deneyim sunan The Bar, Boğaz’ın masmavi ışıltılı sularının benzersiz atmosferinde akşam üzeri çayı, kahve servisi, serinletici kokteyl seçenekleri, aperatif lezzetleri ve sağlıklı menüleriyle Bosphorus Lounge, lüks pastaneciliğin en seçkin mekanlarından olan The Mandarin Cake Shop da otelin ayrıcalıklı yiyecek içecek mekanları arasında yerini alıyor.

Dinlence ve sağlık için The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul

Şehrin en lüks ve kapsamlı güzellik ve sağlık programlarını sunan The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, 3500 metrekarelik Zen Bahçesi şeklinde tasarlanarak misafirlerine oldukça ferah bir mekân sunuyor. Astaş Holding’in yenilikçi vizyonunu yansıtan avlular, kesintisiz gün ışığını iç mekanlara taşıyarak eşsiz bir görsel uyum yaratıyor. 11 bakım odası, iki güzellik ve bir VIP bakım odası, tüm tedavi odalarında oda içi özel soyunma ve duş alanları, kadın ve erkekler için ayrı sauna, buhar odası, kadın ve erkekler için üç ayrı hamam, dünyaca ünlü markalardan oluşan güzellik ürünleri, yüzme ve spor kıyafetleri sunan The Spa Shop misafirlere sunulan özel seçenekler arasında. Asya sıcaklığında, Mandarin Oriental‘in efsanevi hizmetleriyle misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatan otel,  tüm bu güzelliklerin yanı sıra fitness ve sağlıklı yaşam merkezi içindeki pilates ve yoga stüdyosunda özel eğitmenler eşliğinde yapılan aktivitelere katılma imkanı da sunuyor. Isıtmalı kapalı havuzu ve Boğaz’a bakan ısıtmalı açık havuzu ile kıtalar arası dinginliğin kapılarını aralıyor. 

“Sürdürülebilir bir doğa için kaliteli hizmetten ödün vermeden çalışıyoruz”

Hizmet vermeye başladığı iki yıllık süreç içerisinde misafirlerine verdiği ultra lüks hizmetleri sürdürülebilir bir doğa için de denetleyen Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, bu konudaki çalışmalarını her geçen gün bir üst seviyeye taşıyor. Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Genel Müdürü Ali Tunç Batum, “Mandarin Oriental Hotel Group’un global olarak uyguladığı prensiplere bağlı kalarak biz de karbon ayak izimizi azaltan çalışmalara imza atıyoruz. Bu konuda çok önemli çalışmalar yaptık ve kendimize hedefler koyduk. 2030 sürdürülebilirlik hedeflerimiz arasında enerji kullanımımızı yüzde 50 oranda, su kullanımımızı yüzde 40 daha da azaltmak ve yenilenebilir enerji faaliyetlerimizde şimdikinin yüzde 15 üzerine çıkmak gibi hedeflerimiz var. Hatta, aksiyon planlarımıza yenilerini ekledik ve tamamını hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sürdürebilirliği destekleyen önlemlerimizi ve yeni projelerimizi daha sık duyuracağımız günler yakında diyebilirim” diyerek 2023 sonuna kadar yeni aksiyon planlarıyla önemli adımlar atılacağı vurgusunu yapıyor.

Hizmet kalitesini onaylayan ödüller

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, hizmet verdiği iki yıllık süreç içerisinde aldığı ödüllerle de kendini kanıtladı. 2022 ve 2023 olmak üzere 2 yıl üst üste hizmet kalitesinin gizli denetçiler tarafından değerlendirildiği Forbes Travel Guide’dan beş yıldız ile derecelendirildi. En İyi Yeni Şehir Oteli, En İyi SPA gibi 20’den fazla global ödül alan otel, sunduğu eşsiz hizmet, dünyanın en önemli tasarımcısı Adam Tihany’nin imzasını taşıyan ihtişamlı mimarisi, zarif dizaynı ve manzarasıyla misafirlerine lüks yaşamın zarafetini yaşatıyor. 

Editör: TE Bilisim