Milliyet Mimarlık kapak projesi olarak Yalın Mimarlık tasarımı Suluca Evi’ni inceliyor. “Sahada üretim sırasında orada olma, yaparken tasarımı geliştirme” düşüncesiyle gerçekleştirilen proje, Ege mimarisiyle ilişki kurarak içerisinde hayatın yeşereceği bir habitat kuruyor. Üreticilerin seviyelerine ve usta kabiliyetlerine göre biçimlendirilen detaylar tüm ayrıntısıyla aktarılıyor.

Milliyet Mimarlık Haziran Sayısında Sektöre Dair Gelişmeler Konuşuluyor Milliyet Mimarlık Haziran Sayısında Sektöre Dair Gelişmeler Konuşuluyor

Yılın bu ilk sayısında MSE tarafından Antalya, Belek’teki Regnum Carya bünyesinde tasarlanan Amber Lagoon Villaları’nın yanı sıra Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından verilen AIA Altın Madalyası’nın 2024 kazananı Lake|Flato Architects’e ve EAA-Emre Arolat Architects tarafından Dubai’nin yeni emlak gözdesi olan Palm Adası’nda tasarlanan Framed Allure yapısına yer veriliyor. Dosya bölümünde ise 29 Kasım-1 Aralık 2023 tarihleri arasında Singapur’da gerçekleşen Dünya Mimarlık Festivali’nde (WAF) farklı kategorilerde büyük ödüle layık görülen projeler derleniyor. Suha Özkan’ın “WAF Dünya Mimarlık Festivali 2023: Reyhanlı Dünya Vatandaşlığı Merkezi ve Cho (Chen-yu Chiu)” başlıklı yazısı yapı sektöründeki güncel gelişmeler ile dikkat çekiyor.

Derginin söyleşi bölümünde; sergi, kitap ve araştırma projeleriyle mimarlık literatürüne katkıda bulunmanın ötesine geçerek her yaştan ve sosyal katmandan insanın yaşadığı kentin gelişimine dair bilinç elde etmesine, kent ve mimarlık kavramlarının ulusallaşmasına kıymetli katkılarda bulunan Müge Cengizkan ve Ali Cengizkan’ın araştırmacılık ve yazarlık pratikleri ve güncel projeleri konuşuluyor. Mimarlık ortamında yaşanan önemli gelişmelerden yarışma ve etkinliklere uzanan geniş bir seçki son sayıda yer buluyor.

Milliyet Mimarlık dergisinin dolu dolu içeriğini ay boyunca www.milliyet.com.tr ve www.yapidergisi.com web siteleri üzerinden e-dergi olarak indirebilirsiniz. Ayrıca Milliyet Mimarlık’a artık Getir, Trendyol ve Shopier uygulamaları aracılığıyla 81 ilde ulaşabilmeniz mümkün.

Editör: Gayrimenkul Gündemi