Gayrimenkul uzmanı ve piyasa avcısı Murat Gültekin, Twitter hesabı üzerinden çarpıcı bir paylaşım yaptı.

Gültekin arsa almak isteyenlere iki noktayı işaret ederek, "2024 yılında İstanbul-Edirne YHT devreye girdiği zaman Çatalca ve Kırklareli'de arsalar Lüleburgaz'da konut fiyatları çıldırmış olacak. Trene binmek için hala zaman var..." dedi.

Konut Alırken Bina Kadar Zemine de Dikkat Edilmeli Konut Alırken Bina Kadar Zemine de Dikkat Edilmeli

GELEN YORUM HAKLI ÇIKARTTI

Murat Gültekin'in Twitter'da yaptığı bu paylaşımı 2.5 milyon kişi görürken yüzlerce de yorum geldi.

Gültekin'in paylaşımına gelen, "15 yıldır çatalca Arnavutköy bölgesinde gayrimenkul işi yapıyorum m2 si 20 tl olan pirinç tarlaları bile 1.000 lira isteniyor saçma bir fiyat oluşmuş durumda Arnavutköy'de deniz manzaralı imarlı yer 3 bin lira. Arsanın tarlanın toprağın değerlenmediği yer var mıdır? Herkes bütçesine göre yatırımını yapar.

Dönümü 300.000 lira olan kırsal kesimde yatırım yapabilirsin, dönümü 3.000.000 tl olan kıyı şehirlerinde de yatırım yaparsın. 3-5 yıl içerisinde artış oranlarında çok az değişkenlik olur.

Trakya’da 100 lira lik tarla depremden sonra 500 lira oldu, 3 ay içinde. Alanlarda 2-3 katı ile yeniden satışa koyuyor. Fiyat çok çok şişti. En az 3 sene bu seviyelerde kalır. Kör satıcının kör alıcısı olur misali gerçekleşen işlemlere aldanmayın." gibi yorumlar ise haklı çıkardı. 

Editör: TE Bilisim